Xiaomi M11 Lite

Xiaomi Mi 11 Lite – najnowsze informacje

W ostatnich dniach na rynku azjatyckim miał premierę Xiaomi Mi 11, teraz przyszedł czas na inne wersje tego smartfona między innymi Xiaomi Mi 11 Lite. Co już o nim wiemy?

Smartfon ze średniej półki

Mimo pogoni za coraz lepszymi osiągami nadal jest wiele osób szukający taniego, dobrego smartfona. Użytkownicy preferujący tego typu rodzaj urządzenia, oczekują od niego znacznie mniej, najczęściej korzystając z jego podstawowych funkcji, takich jak granie, oglądanie filmów na YouTube czy korzystanie z social mediów. Fajnie jakby taki telefon miał też porządną baterię, która pozwoli na długi okres korzystania z niego na jednym ładowaniu, za to aparat ma po prostu wystarczyć do robienia fotek z wakacji czy imprez ze znajomymi, oferując przy tym dobrą jakość zdjęć. Czy Xiaomi Mi 11 Lite spełni te wymagania?

Specyfikacja

Premiera Xiaomi Mi 11 Lite została ustalona na koniec kwartału 2021 roku, jednak już teraz pojawiły się pierwsze informacje o nim. Będzie słabszy od flagowca chińskiego giganta, co jednak nie świadczy o tym, że jest to słaby telefon. Jego specyfikacja naprawdę dobrze się prezentuje. Zaczynając od pamięci, smartfon jest wyposażony w 6 GB RAM. Do dyspozycji użytkownik dostanie przestrzeń dyskową z 64 GB oraz z 128 GB – przy czym w każdym momencie będzie mógł ją rozszerzyć za pomocą kart pamięci.

Xiaomi M11 Lite procesor
notebookchecknet.net

Procesor, w który będzie wyposażony Xiaomi Mi 11 Lite to Snapdragon 732G. Na ten moment nie wiadomo, czy telefon będzie obsługiwał sieć 5G (raczej tak) – pewna jest tylko wersja LTE, za to będzie on wyposażony w Bluetooth 5.1 i dwuzakresowe Wi-Fi.

Bateria w smartfonie będzie miała pojemność 4230 mAh i najprawdopodobniej będzie on oferować szybkie ładowanie 33 W.

Ekran i aparat

Nic nie wiadomo jeszcze o przekątnej, jaką będzie miał ekran Xiaomi Mi 11 Lite, który zostanie wykonany w technologii IPS LCD. Za to pojawiła się informacja, o częstotliwości odświeżania na poziomie 120 Hz.

Główny aparat zastosowany w Xiaomi Mi 11 Lite, prawdopodobnie będzie potrójny. Spekuluje się, że będą to: podstawowa jednostka główna 64 Mpix, ultra szerokokątny aparat 8 Mpix, a także „oczko” 5 Mpix, przeznaczone do robienia zdjęć makro.

Premiera / cena?

Tak jak wyżej wspomniałem, premiera jest zaplanowana na koniec kwartału tego roku. Tak więc zostało jeszcze trochę czasu na zdobycie nowych informacji i przemyślenie tego, czy warto kupić Xiaomi Mi 11 Lite. Na ten moment nie został podany cennik.

Avatar of Mateusz Beczek

Mateusz Beczek

Illustrator, grafik i pasjonat technologii. Godzinami może rozmawiać o finansach i uprawiać sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *