Xiaomi Mi 11 i nowe telefony Samsung bez ładowarki w zestawie

Zajście przewrotna jest sytuacja dołączania ładowarek do flagowych smartfonów. Jak się właśnie okazało, Xiaomi oraz Samsung znacząco zmieniły początkową strategię dotyczące załączania ładowarki w pudełkach. Nowe telefony Samsung bez ładowarki w zestawie, to mimo wszystko, zaskakująca wiadomość. Wszystko wskazuje na to, że się spełni.

Najnowszy flagowiec Xiaomi Mi 11 idzie w ślady Apple 

Na Apple, które jako pierwsze zdecydowało się na wykluczenie ładowarek z pudełek w modelach z linii iPhone 12, spadła solidna ilośc krytyki. W związku z tą decyzją masa producentów szydziła z Apple. Niestety, jak to zwykle ma miejsce w przypadku takich akcji, czas zweryfikował to podejście jako nie najlepsze. W ostatnich dniach chiński gigant Xiaomi potwierdził, że ich najnowszy flagowiec Xiaomi Mi 11 nie będzie zawierać ładowarki w zestawie. 

Nawiązując do słów CEO firmy Leu Jun, Xiaomi nie chce przyczyniać się do tworzenia niepotrzebnego obciążenia dla ekologi. Według prezesa firmy, użytkownicy już teraz posiadają wiele ładowarek, które mogą być wykorzystane z nadchodzącym flagowcem. 

Telefony Samsung bez ładowarki w zestawie to wysoce prawdopodobny scenariusz 

Pomimo że Samsung, w przeciwieństwie do Xiaomi, wciąż nie potwierdził braku ładowarki w pudełku Galaxy S21, to wszystkie znaki na to wskazują. Co ciekawe, jak donosi the Verge, w ostatnich dniach koreański producent usunął wszystkie posty w social mediach, w których naśmiewał się z Apple i ich decyzji o niedołączaniu ładowarki do telefonu. 

Telefony samsung bez ładowarki w zestawie — Samsung Galaxy S21 będzie prawdopodobnie pierwszym, który jej nie dostanie.

Telefony Samsung bez ładowarki w zestawie to scenariusz, który koreański producent prawdopodobnie będzie argumentował w identyczny sposób jak Apple — twierdząc, że przyczyni się to do minimalizacji odpadów elektronicznych oraz poprawi kondycję środowiska. 

Muszę przyznać, że przeczuwałem taki scenariusz. Jednak, za nic nie przypuszczałem, że telefony Samsung bez ładowarki w zestawie trafią na rynek tak szybko, jak model Galaxy S21. Zabawne, jak historia lubi się powtarzać. Kilka lat temu byliśmy świadkami identycznej historii w związku z usunięciem złącza minijack, teraz producenci usuwają ładowarki z zestawów. Co będzie następne?

Photo by Markus Winkler on Unsplash