Wytrzymałość baterii w iPhone 12 Mini, 12, 12 Pro i 12 Pro Max

Nowe smartfony od Apple są już dostępne na rynku dwa miesiące. Nie każdy zdecydował się na ich kupno w dniu premiery. Wiele osób postanowiło poczekać do okresu świątecznego, tak by sprezentować go komuś z rodziny… bądź sobie na święta. Dla osób, które przy dokonywaniu selekcji modelu kierują się nie tylko rozmiarem telefonu, ale ważna jest dla nich także wytrzymałość baterii w iPhone, postanowiliśmy napisać ten artykuł i pomóc w wyborze odpowiedniego modelu, spersonalizowanego pod właśnie tę potrzebę.

Jak testowano baterie?

Test został przeprowadzony przez Tom’s Guide. Polegał on na tym, że na smartfonach uruchamiano nową witrynę internetową co 30 sekund, aż do wyczerpania baterii, przy ustawieniach jasności ekranu 150 nitów. Została w nim uwzględniona także nowa funkcja zaimplementowana przez amerykańskiego giganta do ich nowych telefonów czyli – sieć 5G. W ten sposób zweryfikowano wytrzymałość baterii w iPhone, we wszystkich tegorocznych wersjach.

Wytrzymałość baterii w iPhone
Photo by Tyler Lastovich on Unsplash

Mimo tego serwis postanowił umieścić w swoim teście także sieć 4G, a nawet obie zostały ze sobą porównane. Jako że, w naszym kraju 5G przez jeszcze jakiś czas nie będzie używane przez większość naszego społeczeństwa, radzimy skupić się na wersjach z 4G. Można powiedzieć, że poniekąd jest to zaleta, ponieważ telefony ze starszą wersja sieci radziły sobie o wiele lepiej i ich czas działania baterii, był dłuższy.

Wytrzymałość baterii w iPhone 12 – Pełny test:

https://www.tomsguide.com/news/iphone-12-battery-life-results-are-in-and-theyre-not-great

Który model najlepiej się spisał?

Model iPhone 12 Mini posiada najmniejszą baterię (2227 mAh), stąd jego wynik surfowania po sieci 5G to tylko 7 godzin i 28 minut. Przy sieci 4G wynik jest trochę lepszy. IPhone 12 (2815 mAh) radzi sobie już o wiele lepiej i jego wyniki prezentują się następująco: korzystając z sieci 4G osiąga czas 10 godzin i 23 minut, a z użyciem 5G wynik ten spada do 8 godzin i 25 minut. W przypadku następnego modelu, iPhone 12 Pro (2815 mAh) był on wstanie pracować przez 11 godzin i 24 minuty w sieci 4G i 9 godzin, 6 minut korzystając 5G.

iPhone 12
Photo by Bagus Hernawan on Unsplash

Największy i najdroższy model iPhone 12 Pro Max (3687 mAh) może pochwalić się także najlepszymi wynikami. Używając sieci 5G przebija on, aż o 2 godziny IPhona 12 Pro! Jego czas pracy to 10 godzin i 53 minut!

Który wybrać?

Czas pracy smartfona na jednym naładowaniu baterii to tylko jeden z elementów branych pod uwagę przy jego kupnie. Powyższe porównanie ma Ci tylko pomóc przy wyborze, który model będzie dla Ciebie najlepszy. Wytrzymałość baterii w iPhone to jeden z istotnych aspektów podczas podejmowania decyzji. Dlatego życzymy udanych, przemyślanych zakupów i wesołych świąt!