iPhone 6s na stole

Wsparcie iPhone 6s oraz iPhone SE prawdopodobnie zakończy się w 2021 r.

Wsparcie iPhone 6s oraz iPhone SE ma zakończyć się w 2021 roku, nawiązując do najnowszych plotek ze świata Apple. Według The Verifier, Apple przestanie wspierać urządzenia z procesorem A9, czyli iPhone 6s, iPhone 6s Plus oraz iPhone SE (2016), wraz z przyszłoroczną aktualizacją mobilnego systemu — iOS 15.

Koniec ponad 5-letniego wsparcia dla iPhone 6s

Słowem przypomnienia, iPhone 6s oraz 6s Plus zostały coraz pierwszy zaprezentowane we Wrześniu 2015 roku, a iPhone SE w marcu 2016 roku. Jeśli plotki się potwierdzą, wsparcie iPhone 6s oraz 6s Plus zakończy się po prawie sześciu latach, gdyż nowa wersja mobilnego systemu od Apple zazwyczaj wychodzi na światło dzienne w okolicach czerwca-września. W świecie smartfonów jest to istny fenomen — wsparcie, o którym smartfony z Androidem mogą pomarzyć. Znaczna większość z nich (z wyjątkiem modeli Pixel) nie tylko może liczyć na maksymalnie 3 lata wsparcia aktualizacjami systemu, lecz także, nawet gdy je otrzymują, zazwyczaj są one opóźnione minimum o pół roku względem premiery danej wersji prezentowanej przez Google.

photo 1604548530945 fbdce3e76bc4?ixlib=rb 1.2
źródło unsplash.com @shiwa_id

Warto przypomnieć, że według wielu analityków wyżej wymienione modele miały nie otrzymać wersji systemu oznaczonej numerem 14, jednakże tak się nie stało. Niemniej jednak The Verifier rok temu słusznie przewidywali, że iOS 14 zostanie udostępniony dla wszystkich smartfonów, na których działał iOS 13.

Które modele otrzymają aktualizację do iOS 15?

Na te moment, niczego nie można stwierdzić z całą pewnością. Jednakże, jeśli najnowsze plotki potwierdzą się za kilka miesięcy, wówczas możemy przypuszczać, że lista urządzeń, które otrzymają iOS 15, będzie wyglądać następująco:

iPhone zaprezentowane w 2021
iPhone 12 Pro Max
iPhone 12 Pro
iPhone 12 mini
iPhone 12
iPhone 11
iPhone 11 Pro
iPhone 11 Pro Max
iPhone XS
iPhone XS Max
iPhone XR
iPhone X
iPhone 8
iPhone 8 Plus
iPhone 7
iPhone 7 Plus
iPhone SE (2.generacji)
iPod touch (7.generacji)

iOS 14 reklama

Jeśli chodzi zaś o iOS 15, nie słyszeliśmy jeszcze żadnych wiadomości o potencjalnych nowościach czy usprawnieniach. Można jednak przypuszczać, że nowa wersja mobilnego systemu operacyjnego, jak co roku, zostanie zaprezentowana na konferencji WWDC.

Avatar of Filip Chojnacki

Filip Chojnacki

Fan technologii w każdej postaci, lecz przede wszystkim Apple. Oprócz tego - student medycyny interesujący się futbolem, językami obcymi oraz rozwojem osobistym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *