W nowych iPhone’ach nie uświadczysz ani słuchawek ani ładowarek w zestawie

Od kilkunastu dni dowiadujemy się co raz to nowych faktów na temat nadchodzącej premiery. Już 13 października 2020 roku Apple zaprezentuje nowe iPhone’y i najprawdopodobniej nowe ładowarki indukcyjne. Co ciekawe, w zestawie z nowymi iPhone’ami dostaniemy już tylko…pudełko.

Zaczęło się od gniazda słuchawkowego

Ileż nasłuchałem się recenzji, narzekania, lamentów o tym, że Apple zdecydowało się usunąć gniazdo słuchawkowe ze swoich telefonów. Nie minęło pół roku od tego wydarzenia a wszyscy czołowi konkurencji Apple poszli w jego ślady. Najdłużej opierał się Samsung, który konsekwentnie stawia się po stronie tego oryginalnego, zawsze o krok przed graczem z Cupertino.

Nie inaczej będzie z wydarzeniem, które oficjalnie zostanie nam zakomunikowane 13 października. To wtedy Apple przekaże światu informację, że od teraz każdy nowy iPhone będzie sprzedawany bez ładowarki i bez słuchawek EarPods (to te z kabelkiem…).

Jedni powiedzą, że jest to podejście ekologiczne, inni oburzą się na zbytnią pazerność producenta. I jedni i drudzy z pewnością będą mieć rację, co oznacza, że konsument i wygra i przegra jednocześnie. Ważniejsze jednak jest to, jak zareaguje rynek i jak wielka salwa śmiechu przeleje się przez internet. Od tej reakcji może zależeć sukces sprzedażowy najnowszych smartfonów.

Nowa ładowarka indukcyjna od Apple

Wszyscy myśleli, że Apple ostatecznie porzuciło pomysł z ładowarką indukcyjną. Ten pomysł, choć był ambitny, nie został zrealizowany – jak twierdzono – z przyczyn technicznych. Teraz, jak się dowiadujemy, Apple zamierza powrócić z ładowaniem indukcyjnym ale w nieco mniej ambitnej wersji.

Apple ładowarka bezprzewodowa magnesy
Źródło: https://9to5mac.com

Nowa ładowarka indukcyjna od Apple ma być bardzo praktyczna ale przede wszystkim ma nieco osłodzić goryczkę, która pojawi się po wycofaniu tradycyjnych ładowarek z zestawów nowych iPhone’ów.

Urządzenie ma być wyposażone w magnesy, które będą odpowiednio przyciągały telefon w centralne pole ładowania, dzięki czemu użytkownik nie będzie musiał się zastanawiać nad tym jak i gdzie dokładnie położyć telefon aby ten ładował się z pełną mocą.