Trzecia konferencja Apple w 2020 roku

Spodziewana trzecia konferencja Apple w 2020 roku została oficjalnie potwierdzona i zapowiedziana na 10 listopada 2020 roku. Tym razem spodziewane jest wydarzenie skupione wokół komputerów firmy z Cupertino.

Informacje pojawiające się w przeciekach mówią przede wszystkim o nowych komputerach Apple, które zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią mają posiadać nowy procesor Apple Silicon. Tym samym Apple wykonuje drugi, zapowiadany wcześniej krok w stronę uniezależnienia się od procesorów Intel’a i jednocześnie unifikacji całej swojej platformy sprzętowej.

Możliwe zaprezentowanie AirTag

Prawdopodobnym scenariuszem jest również zaprezentowanie AirTag, który spodziewany był także na poprzedniej konferencji skupionej na nowym iPhone. Przyczyna dla której Apple tym razem może rzeczywiście pokazać AirTag’a to niższa niż zakładano sprzedaż iPhonów 12. AirTag bowiem będzie współpracował w pełnym zakresie prawdopodobnie jedynie z iPhone 11 i 12 z uwagi na montowane w tych modelach nowoczesne czujniki lokalizujące telefony w przestrzeni z dużą dokładnością. Ogłoszenie więc AirTag’a już teraz powinno nieco poprawić sprzedaż najnowszych smartfonów od Apple.

Gdzie obejrzeć konferencję?

Konferencję Apple 10 listopada 2020 roku będzie można obejrzeć bezpośrednio na stronie Apple lub na kanale Apple na YouTube. Całość będzie transmitowana od godziny 19 czasu polskiego.

Tradycyjnie już, po zakończeniu konferencji będzie można obejrzeć jej zapis na YouTube lub stronie Apple.