TOP 5 darmowych aplikacji do tworzenia listy zadań na iPhone

W Apple’owym sklepie z aplikacjami znajdziemy wiele propozycji aplikacji służących do tworzenia list zadań. Oprócz systemowej więc aplikacji “Przypomnienia” możemy korzystać z rozwiązania, które bardziej przypadnie nam do gustu, lub które zaoferuje więcej przydatnych funkcji.

Dzisiaj przyjrzę się bliżej pięciu bezpłatnym, najciekawszym propozycjom dostępnym w App Store. Jeżeli sami korzystacie z innego rozwiązania, które również jest warte polecenia to dawajcie znać w komentarzach. A tymczasem zapraszam na przegląd.

1. TickTick

Jedna z ciekawszych ale jednocześnie prostszych propozycji. Wyróżnia się minimalistycznym designem i kilkoma funkcjami takimi jak tagowanie czy nadawanie priorytetów. Aplikacja posiada bardzo intuicyjny kalendarz wyboru daty wykonania zadania, dzięki czemu nowe elementy można dodawać w sposób prosty i szybki.

TickTick pozwala również na tworzenie własnych list i dodawanie do nich ikonek.

2. Todoist

Zdecydowanie najpopularniejsza aplikacja tego typu w App Store. Posiada wszystkie niezbędne funkcje a dodatkowo zachęca użytkownika do planowania swojego czasu poprzez wyznaczanie dziennych celów. W wersji podstawowej Todoist ma jednak pewne ograniczenia i dopiero po wykupieniu pakietu premium uzyskujemy nielimitowaną możliwość korzystania z aplikacji.

3. Lista zadań od Google

Jest to rozwiązanie przede wszystkim dla osób, które na iPhone korzystają z ekosystemu Google. Dzięki integracji z innymi usługami, aplikacja Lista zadań pozwala synchronizować zadania pomiędzy iPhone a innymi urządzeniami, na których jesteśmy zalogowani do naszego konta Google. Jeżeli chodzi o funkcjonalność to nie mamy z czym szaleć – tworzymy listy i zadania, bez zbędnych dodatków.

4. MinimaList

Prawdziwy demon minimalizmu. Ascetyczny interfejs, obsługa kilku gestów i machnięć – nic więcej nie trzeba aby zarządzać zadaniami w tej aplikacji. Dla osób, które nie lubią natłoku opcji jest to propozycja godna uwagi. Niestety większość funkcji jest dostępna dopiero po wykupieniu pakietu premium.

5. Productive

Nie jest to aplikacja stricte do zarządzania listą zadań. Lepiej się sprawdzi jako narzędzie do śledzenia naszych nawyków, co w szerszym znaczeniu jest po prostu bardziej zaawansowaną listą zadań. W aplikacji możemy ustalać rzeczy do wykonania danego dnia, ustalać rutynowe czynności do wykonania i śledzić ich postęp.