Tesla pobiła kolejny rekord produkcji w 2020 roku

Rok 2020 nie dla wszystkich był rokiem złym. Tesla pochwaliła się właśnie swoimi wynikami produkcji za 2020 rok. Jak widać jest czym się chwalić bo zarówno wyniki za IV kwartał 2020 jak i cały rok są dosyć imponujące.

Imponujące wyniki

Tesla, która jescze kilka lat temu miała ogromne problemy ze zwiększaniem produkcji w swoich fabrykach, teraz nabrała prawdziwego rozpędu. W IV kwartale 2020 roku firma wyprodukowała 179 757 samochodów. Przy czym największy udział miał oczywiście model 3. Szczegółowo IV kwartał wyglądał następująco:

Tesla wyniki produkcji 2020
Źródło: tesla.com

Tesla osiągnęła ważną granicę w 2020 roku

Cały rok 2020 był dla Tesli okresem dużych wzrostów produkcji, ładowarek superchargers ale również wzrostu wartości na giełdzie. W 2020 roku Tesla łącznie wyprodukowała 509 737 samochodów i jak się zapewne spodziewacie, większość to oczywiście model 3. Tak prezentował się cały rok:

Tesla wyniki produkcji 2020
Źródło: tesla.com

Co ważne, nie tylko produkcja samochodów się rozwija. Pod koniec 2020 roku Tesla pochwaliła się również liczbą ponad 20 000 ładowarek supercharger, co jest wynikiem imponującym, patrząc na to jak szybko stawiane są kolejne.

Tesla w Polsce

Samochód Tesli możemy też zamawiać w Polsce przez oficjalną stronę Tesla.com. Nowy model 3 w standardowej wersji możemy mieć za ok 200 tys. PLN. Do wersji z większą baterią musimy dopłacić blisko 40 tys. Termin planowanej dostawy modelu 3 w naszym kraju na dzień 3 stycznia to początek lutego.

Mapa ładowarek Tesla supercharger w Polsce
Źródło: tesla.com

Coraz więcej pojawia się również ładowarek supercharger a jak wiemy nie są to jedyne ładowarki na których możemy ładować Teslę. Samochód bez problemu naładujemy praktycznie z każdej ładowarki z uniwersalną wtyczką a nawet z domowego gniazdka.

Czy Izera ma szanse być drugą Teslą?

Projekt polskiego samochodu elektrycznego również nabiera rozpędu. Niedawno dowiedzieliśmy się gdzie stanie pierwsza fabryka Izery. Pytanie tylko czy przy naszym potencjale gospodarczym i technologicznym mamy szansę zbudować firmę pokroju drugiej Tesli? Myślę, że jest to kwestia być albo nie być dla polskiego projektu.