Sprzedaż PlayStation 5 jest największą ze wszystkich konsol nowej generacji!

Według wstępnych oszacować sprzedaż PlayStation 5 w 2020 roku osiągnęła zdecydowanie wyższe poziomy niż konsol od Microsoftu — Xbox Series X i Series S. W ciągu ledwie czterech tygodni obecności na rynku konsola sprzedała się w ilości około 3,4 miliona egzemplarzy. 

Dla Sony końcówka 2020 roku należała do udanych 

To, która konsola jest lepsza, to mocno subiektywna kwestia, na którą niemożliwe jest jednoznacznie odpowiedzieć. Każda z nich cechuje się nieco innymi, ale równie potężnymi parametrami, oraz nieco innym katalogiem dostępnych gier. 

Nawiązując do raportu Digitimessprzedaż PlayStation 5 wyniosła 3,4 miliona egzemplarzy w ciągu pierwszych 4 tygodni od daty premiery, co stanowi rekord wszystkich konsol Sony. Interesująco, inny serwis VGChartz donosi, że liczba ta była nieznacznie mniejsza i wyniosła 3,37 miliona. 

sprzedaż Playstation 5 pobiła rekordy
źródło: unsplash.com

Sprzedaż PlayStation 5 przewyższyła tą Xboxa Series  

Pomimo że firma z Redmond zdecydowała się na wypuszczenie na rynek dwóch konsol nowej generacji — high-endowego Xbox Series X oraz nieco mniej topowego, Xbox Series S to nie udało im się zbliżyć do wyniku, jakie osiągnęło Sony. 

Według analityka VGChartz obie konsole Microsoftu sprzedały się w łącznej ilości około 2 milionów egzemplarzy. Jest to wynik niemalże 2 razy gorszy niż ten, który osiągnęło Sony i PlayStation 5. 

Jeśli chodzi o konsole Microsoftu, to jest ona bezproblemowo dostępna na półkach sklepowych na całym świecie. Jest to sytuacja zgoła odmienna niż w przypadku PlayStation 5, której brakuje na całym świecie. Taki stan rzeczy pozwala sądzić, że wynik sprzedażowy Sony mógłby być jeszcze lepszy, gdyby Japończycy byli w stanie wyprodukować oraz dostarczyć większą ilość konsol. 

Jak będzie w 2021 roku? 

Na to pytanie nie ma jeszcze jasnej odpowiedzi. Natomiast wstępne raporty szacują, że Sony w 2021 roku sprzeda około 17-18 milionów PlayStation 5. Jeśli taka dynamika sprzedaży się utrzyma, te szacunki mogą okazać się niedoszacowane, a Sony w dalszym ciągu pozostanie pewnym liderem konsolowego rynku.

Photo by Charles Sims on Unsplash