Stories są testowane przez Spotify – szaleństwo trwa!

Po raz pierwszy Instagram uruchomił swoje Stories w sierpniu 2016, aby walczyć o użytkowników ze Snapchatem. Ruch, który na tamten moment spotkał się z dość sporą krytyka, z perspektywy czasu okazał się strzałem w dziesiątkę. Dziś, InstaStories służą za wzór do naśladowania. Swoją interpretację tej funkcji, która polega na publikowaniu zdjęć i krótkich filmików, zaczęło właśnie testować Spotify. Tak, aplikacja służąca do streamingu muzyki…

Co ma streaming do znikających zdjęć i wideo?

To pytanie zadaję sobie chyba każdy, kto śledzi ostatnie nowości w Social Mediach. Podobną funkcję jakiś czas temu wprowadził YouTube, od weekendu Stories dostępne są dla użytkowników Twittera.

Nawiązując do Engadget, szwedzki streamingowy gigant stopniowo wprowadza tę funkcję w aplikacjach mobilnych dostępnych na iPhone i telefony z Androidem.

Na całe szczęście, nie każdy użytkownik będzie mógł wrzucać Stories. Funkcja, a przynajmniej początkowo, ma być ograniczona do playlist. Jak widać na powyższym filmiku, playlista Christmas Hits zawiera kilka Stories od artystów takich jak Jenifer Lopez, Kelly Clarkson czy Pentatonix. Inne źrodła raportują także, że historie można zobaczyć na playliście TearDrop oraz rozszerzonej wersji nowego albumu Meghan Thee Stallion.

Ostateczna decyzja w kwestii Stories jeszcze nie zapadła

Jak udało się potwierdzić amerykańskiemu serwisowi technologicznemu, Spotify nie podjęło jeszcze ostatecznej decyzji co do historii w swojej aplikacji. Przedstawiciel szwedzkiej firmy stwierdził, że „W Spotify, rutynowo przeprowadzamy szereg testów, aby ulepszyć doświadczenie użytkownika. Niektóre z tych testów kończą się sukcesem i wzbogaceniem szerokiego wachlarzu_ User Experience_, a niektóre z nich to tylko ważne lekcje. Na ten moment, nie mamy więcej informacji do przekazania w tej kwestii.”

Spotify na ekranie telefonu
źródło: unsplash.com/

Testowanie funkcji Stories potwierdza zeszłoroczne plotki, które opisywały, że w Spotify trwają intensywne prace nad wdrożeniem tej funkcji. Jednakże, na ostateczną decyzję czy nowa funkcja dostępna będzie dla wszystkich użytkowników, przyjdzie nam jeszcze poczekać.