Słuchawki Samsung Galaxy Buds Pro — co wiemy o najnowszych słuchawkach koreańskiego producenta?

W ostatnich dniach nieustannie rośnie liczba plotek dotyczących styczniowej konferencji Samsunga. Najwięcej uwagi poświęca się nowym smartfonom z lini Galaxy, jednakże docierają do nas również plotki na temat innych produktów. Słuchawki Samsung Galaxy Buds Pro, bo podobno tak brzmi nazwa najnowszych słuchawek Samsunga, mają zostać zaprezentowane na tej samej konferencji co najnowsze flagowce. Wiadomo o nich już całkiem sporo! Co dokładnie? Sprawdźmy! 

Nowa generacja słuchawek ze wsparciem dla przestrzennego dźwięku 

Nowa generacja bezprzewodowych pchełek ma być wyposażona w zestaw funkcji polepszających doświadczenia płynące ze słuchania muzyki lub odtwarzania filmów. Podobnie jak w poprzedniej generacji — słuchawki Samsung Galaxy Buds Pro będą wyposażone w aktywny system redukcji szumów oraz w tryb transparentności, który dodatkowo wzmocni dźwięki otoczenia. 

1FC54542 445F 48B6 B325 3411FB25AAD8
Źródło: Voice.com

Największą nowością jednakże będzie funkcja „3D audio”, która będzie bliźniaczo podobna do Spatial Audio — technologii dźwięku przestrzennego obecnej w AirPods Pro i AirPods Max od Apple.

Nowa funkcja, w którą wyposażone będą słuchawki Samsung Galaxy Buds Pro, umożliwi symulację przestrzennego dźwięku, dzięki czemu poczujemy się niejako w środku filmu lub pośrodku sceny muzycznej. Ponadto, centrum dźwięku zawsze będzie telefon. Podczas oglądania filmu, dźwięk będzie brzmiał tak, jakby akcja działa się bezpośrednio przed nami. Jednakże, jeśli odwrócimy głowę w prawo, będziemy mieć wrażenie, iż całość akcji dzieje się po lewej stronie — czyli tam, gdzie znajduje się telefon. 

Funkcja wykrywania głosu dostosuje muzykę do sytuacji 

Kolejną nową funkcją będzie możliwość wykrywania głosu. Co to znaczy? Słuchawki Galaxy Buds Pro będą w stanie automatycznie wykryć, czy użytkownik znajduje się w trakcie konwersacji. Jeśli słuchawki usłyszą rozmowę, automatycznie ściszą lub wyciszą muzykę całkowicie, a także aktywują tryb kontaktu. 

A97F64B4 CD03 44F6 BC6F 891A683BA2B4

To rozwiązanie w teorii powinno zapewnić wygodne i automatyczne przełączanie między trybami celem optymalizacji jakości dźwięku do obecnej sytuacji. Ponadto, wykrywanie głosu powinno także zapobiec sytuacji, w której nie usłyszymy rozmówcy dlatego, że słuchawki znajdowały się w trybie redukcji szumów.

Pomimo iż funkcja ta nie jest zupełnie nowa na rynku (jako podobną funkcję zaprezentował Sony w modelu 1000XM4) to nie jest ona identyczną kopią innego rozwiązania. (Tak jak funkcja 3D Audio i Spatial Audio) 

Dedykowana aplikacja pozwoli uwolnić pełnie możliwości

Najnowsze przecieki pokazują również aplikację Galaxy Wearable i jej możliwości. 

Jeśli podłączymy słuchawki Samsung Galaxy Buds Pro do dedykowanej aplikacji to naszym oczom ukaże się interfejs z wieloma możliwościami dostosowania słuchawek do naszych upodobań. 

1D18F2C4 DC05 4AB6 9CB6 68774058000C

To właśnie z poziomu aplikacji uzyskujemy dostęp do takich funkcji jak wybór trybu po dotknięciu i przytrzymaniu prawej lub lewej słuchawki, włączenie lub wyłączenie odczytywania powiadomień czy equalizer. Ten ostatni, posiadać będzie kilka predefiniowanych zestawów jak np.: Wzmocnienie Basu, Wzmocnienie Sopranu, Tryb Dynamiczny.

Jak będą wyglądać słuchawki Samsung Galaxy Buds Pro? 

Wygląd zewnętrzny nie zmieni się znacząco w porównaniu do poprzedniej generacji. Rendery prasowe, które ostatnio wyciekły do sieci wskazują na lekko zmieniony kształt gumek oraz mniej „fasolkowaty” wygląd słuchawek samych w sobie.

DB9E322B 324F 4027 BE0F 8E16E1CFE6F5
Źródło: Voice.com

Mówi się, że słuchawki Galaxy Buds Pro w dniu premiery dostępne będą w trzech kolorach — białym, czarnym oraz srebrnym. Inne warianty kolorystyczne prawdopodobnie zadebiutują poźniej w 2021 roku. 

Cena oraz dostępność 

Na dany moment, cena stanowi prawdopodobnie największy znak zapytania. Niektóre źródła wskazują, ze słuchawki Samsung Galaxy Buds Pro zostaną wycenione na $200, podczas gdy GSMarena twierdzi, iż cena ta w Europie wyniesie co najmniej €229. 

Cena tych słuchawek w Polsce stoi pod jeszcze większym znakiem zapytania. Nie udało nam się dotrzeć do żadnych informacji, które jakkolwiek traktowałyby o przewidywalnych kosztach. Osobiście, wydaje mi się, że powyższe ceny w dolarach czy euro przełożą się na cenę pokroju 999-1200 PLN. 

Słuchawki Samsung Galaxy Pro Buds wraz z etui ładującym
źródło: github.com/ThePBone

Słuchawki Samsung Galaxy Buds Pro mają zostać zaprezentowane 14 stycznia podczas konferencji Galaxy Unpacked. Ich przedsprzedaż powinna rozpocząć się tego samego dnia. Jednak nie jest wykluczone, że na początku będą oferowane ekskluzywnie jako dodatek do przedsprzedażowych zamówień Samsugów Galaxy S21. 

Źródło: 12,3