Galaxy S21 ultra lifestyle black spen

Już jest! Samsung Galaxy S21 cena, specyfikacja techniczna i dostępność wszyskich modeli

Koreański producent właśnie zaprezentował swoje najnowsze flagowe telefony na 2021! Zgodnie z przewidywaniami, Samsung odsłonił dziś wszystkie tajemnice dotyczące nowych flagowców. Sprawdźmy zatem, czy jeśli chodzi o Samsung Galaxy S21 cena wydaje się adekwatna do możliwości i specyfikacji technicznej? 

Nowy, najtańszy Samsung Galaxy S21 

Zacznijmy od najmniejszego przedstawiciela flagowców. Samsung Galaxy S21 wyposażony jest w ekran Dynamic Amoled o rozdzielczości FullHD+ (2400 na 1080 pikseli) oraz adaptacyjnej częstotliwości odświeżania od 48Hz do 120Hz. Co więcej, wyświetlacz ten obsługuje standard HDR, a pod nim znajdziemy ultradźwiękowy czytnik linii papilarnych. 

samsung Galaxy S21 cena to nieco mniej niż 4tys pln

Telefon został wyposażony w 3 obiektywy: szerokokątny (12 megapikseli, f/1.8, ogniskowa 26mm), ultraszerokokątny (12 megapikseli, f/2.2, ogniskowa 13mm) oraz teleobiektyw (64 megapiksele, f/2.0, ogniskowa 28mm z 3-krotnym przybliżeniem hybrydowym). 

Samsung Galaxy S21 potrafi nagrywać filmy w rozdzielczości 4K przy 60 klatkach na sekundę oraz 8K przy 30 klatkach na sekundę (tylko obiektywem tele). Musicie przyznać, że szczególnie ta ostatnia funkcja robi wrażenie! 

Nowy Samsung Galaxy S21 wyposażony został w autorski procesor Samsunga — Exynos 2100. (W USA telefon będzie posiadać Snapdragona 888). Jeśli chodzi o pamięć RAM, to producent zamontował tu 8GB w standardzie, z możliwością rozbudowy o kolejne 4GB. Miejsca na dane jest, w zależności od preferencji — 128GB lub 256GB. W tym miejscu należy podkreślić, że telefon nie posiada slotu na karty microSD.

GalaxyS21 plus lifestyle cut

Flagowiec Samsunga posiada baterię o pojemności 4000mAh, której zadaniem będzie dostarczenie wystarczająco dużo energii na cały dzień korzystania z urządzenia. Nowy Samsung Galaxy S21 obsługuje szybkie ładowanie do 25W, bezprzewodowe ładowanie 15W oraz bezprzewodowe ładownie zwrotne o maksymalnej mocy 4.5W. Ponadto, telefon posiada Bluetooth 5.0, Wifi 6e, NFC czy także ultraszybkie łącze mobilnego internetu — 5G, którego nie mogło zabraknąć na pokładzie Samsung Galaxy S21 Cena zaczyna się od 3899 PLN.

Większy brat , czyli model Samsung Galaxy S21 Plus 

Różnic w specyfikacji technicznej nie ma za wiele, poza tymi nieco oczywistymi, które wynikają z większego rozmiaru. Samsung Galaxy S21 Plus będzie wyposażony w ekran o identycznej rozdzielczości, ale w rozmiarze 6,7-cala. Powiększeniu uległa też bateria, która teraz ma pojemność 4800mAh. 

Nieco większy, ale bliźniaczo podobny do Samsung Galaxy S21, cena tego modelu Plus zaczyna się od 4799 PLN za wersję z 8GB pamięci RAM i 128GB pamięci na dane.

Galaxy S21 plus budspro watch lifestyle violet

Jeśli zaś chodzi o najbardziej wypasioną wersję, model Plus Samsung Galaxy S21 cena wynosi 6549 PLN. W zamian otrzymujemy 512GB miejsca na dane oraz 16GB RAM. 

Reszta część specyfikacji technicznej jest identyczna jak w przypadku mniejszego modelu.

Samsung S21 cena modelu Ultra powala! Tak samo jak specyfikacja.

Nie ma co ukrywać, że to właśnie model S21 Ultra jest prawdziwym flagowcem koreańskiego producenta. Mówiąc od Samsung Galaxy S21 cena tego modelu wydaje się mała w porównaniu do 6549 złotych, jakie przyjdzie nam zapłacić za Samsung Galaxy S21 Ultra. Czym się charakteryzuje? Różnic jest względnie sporo.

Przede wszystkim, ten model posiada największy ze wszystkich ekran — przekątna to 6.8-cala a zakres adaptacyjnego odświeżania wynosi od 11 do 120 Hz. Bazowa wersja wyposażona jest również w 8GB pamięci RAM i 128GB pamięci na dane. 

GalaxyS21 ultra handson spen

Najwięcej zmian w modelu Ultra możemy zaobserwować, analizując aparat tego modelu. To jeden z głównych powodów, dla których model Ultra Samsung Galaxy S21 cena jest najwyższa. Telefon został bowiem wyposażony w: 

  • szerokokątny obiektyw (108 megapikseli nowej generacji, f/1.8, ogniskowa 26mm)
  • ultraszerokokątny obiektyw (12 megapikseli, f/2.2, ogniskowa 13mm) 
  • pierwszy teleobiektyw (10 megapikseli, f/2.4, ogniskowa 70mm) 
  • drugi teleobiektyw (10 megapikseli, f/4.9, ogniskowa 240mm) 
  • przedni obiektyw (40 megapikseli, f/2.2 , ogniskowa 26mm)

Uwagę zwracają dwa obiektywy tele, które umożliwią przybliżenie obrazu aż stukrotnie dzięki innowacyjnej funkcji SpaceZoom.

Co więcej, telefon ten wspierać będzie rysik S Pen, znany głównie z serii Note.

Niestety, nie może nam umknąć fakt, że żaden z modeli nie będzie wyposażony w ładowarkę w zestawie… Pozostaje tylko przypuszczać, że gdyby producenta zdecydował się dorzucić ładowarkę do pudełka to Samsung Galaxy S21 cena była jeszcze wyższa. A tak, można poprawić image zastawiając się dbaniem o ekologię. oby nie skończyło się to tak, jak u Apple.

Jak widać, mówiąc o nowych modelach Samsung Galaxy S21 cena jest wysoka, ale znajduje swoje uzasadnienie w postaci potężnej specyfikacji technicznej oraz dobrej jakości wykonania telefonów. Z całą stanowczością można rzec, że są to jedne z najlepszych, o ile nie najlepsze modele z Androidem na rynku.

Avatar of Filip Chojnacki

Filip Chojnacki

Fan technologii w każdej postaci, lecz przede wszystkim Apple. Oprócz tego - student medycyny interesujący się futbolem, językami obcymi oraz rozwojem osobistym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *