Samochód Apple zadebiutuje w 2024 roku? Co wiemy o Apple Car

W ciągu ostatnich kilku dni w sieci pojawiła się masa plotek, jakoby Apple dynamicznie pracowało nad swoim własnym, autorskim projektem elektrycznego samochodu — Apple Car. Mimo że niektóre informacje są ze sobą sprzeczne, to zdaje się, że samochód Apple zadebiutuje w 2024 roku. Co jeszcze o nim wiadomo? 

Rewolucyjna technologia akumulatorów 

Większość plotek jest zgodna — samochód Apple swoją premierę będzie miał w 2024 roku i wyposażony będzie w rewolucyjny rodzaj akumulatorów. Jak donosi Reuters

Apple Car może posiadać akumulatory monocell. Ogniwa tego typu cechują się znacząco mniejszym rozmiarem przy jednoczesnym zwiększeniu pojemności ogniw. 

Apple Car - koncept, render

Źródła, na które powołuje się brytyjska agencja, twierdzą, że ta technologia wpłynie na rynek samochodów elektrycznych w podobny sposób, w jaki zrobił to iPhone na rynek telefonów komórkowych. 

Co ciekawe, pojawiają się również głosy, że jest to niemożliwe, aby Apple tak szybko zaimplementowało taką technologię. Elon Musk, CEO Tesli, wypowiadając się na Twitterze, określił te plotki jako „dziwne, jeśli prawdziwe”. 

Samochód Apple i data premiery — mnóstwo sprzecznych informacji 

Każdy, kto interesuje się technologią, z całą pewnością zauważył ogromny wzrost zainteresowanie Apple Car w ostatnim tygodniu. Z całą pewnością, po części jest spowodowane niezgodnością i sprzecznością wielu informacji. 

Reuters twierdzi, że premiera odbędzie się w 2024 roku. Z drugiej strony, mówi się, że pojazd mógłby zadebiutować znacznie wcześniej. Według informacji napływających z Tajwanu Economic Daily Mail sugeruje, że premiera pierwszego samochodu Apple może obyć się już w 2021 roku. 

A co jest prawdziwe, jeśli chodzi o Apple Car? 

Wszystkie przedstawione powyżej informacje, to ogólne podsumowanie plotek i wszelakich medialnych doniesień. Apple, nigdy nie potwierdziło prac nad własnym samochodem. 

Jedyna oficjalna informacja, która może być powiązana z Apple Car to ta z 2017 roku, kiedy to Tim Cook, CEO Apple, w przemówieniu publicznym potwierdził, że Apple prowadzi prace nad autonomicznym oprogramowaniem samochodowym. 

17E98F6B A459 48D6 8BD7 37BFC239C6D2

W zestawieniu z wieloma plotkami dalej nie wiadomo, czy Apple pracuje nad własnym samochodem, czy też jedynie nad oprogramowaniem, które mogłoby być wykorzystywane w pojazdach produkowanych przez inne firmy. Wygląda na to, że przyjdzie nam jeszcze poczekać na dokładne informacje — czy i kiedy — samochód Apple zadebiutuje na rynku samochodów elektrycznych. 

Rendery autorstwa ARISTOMENIS TSRIBAS / FREELANCER