Radio Nowy Świat bije rekordy popularności

Radio Nowy Świat to przedsięwzięcie, które już odniosło sukces, choć nadaje dopiero od dziewięciu dni. Wspaniale dobrana ekipa, poważne i profesjonalne potraktowanie tematu a dodatkowo atmosfera “rodzenia się” w buncie spowodowały, że zbiórka na patronie przerosła oczekiwania wszystkich zainteresowanych.

Jeżeli jeszcze nie wiesz czym jest Radio Nowy Świat to na wstępie odsyłam Cię do zbiórki na Patronie, gdzie znajdziesz nieco informacji.

Jak podają sami twórcy Radia Nowy Świat, efekt i skala mocno przerosły ich oczekiwania. I patrząc na to, jak duże problemy techniczne Radio miało na samym początku to jestem w stanie w to zaskoczenie uwierzyć. W pierwszych dniach nadawania ciężko było w ogóle złapać strumień, który by się nie zawieszał. Dopiero po pewnym czasie wystartowała aplikacja mobilna Radio Nowy Świat, która też nie podołała niesłabnącej popularności.

Tak duże zainteresowanie, jeżeli nie byłoby odpowiednio wsparte profesjonalnymi audycjami, szybko by się skończyło. Jednak jak pokazują statystyki Radia, zainteresowanie jest na prawdę bardzo duże.

Zrzut ekranu 2020 07 19 o 10.56.25
Statystyki Radia Nowy świat. Źródło: nowyswiat.online

Jaka będzie przyszłość? To pytanie zapewne zadają sobie głównie twórcy radia. Chociaż na dzień dzisiejszy nie muszą się o nic martwić. Zgodnie z ich wyliczeniami do poprawnego funkcjonowania potrzebują 250 000 PLN miesięcznie. Patrząc na dzisiejsze statystyki zbiórki na Patronite, mogą oni liczyć na wsparcie prawie 700 000 PLN miesięcznie. Zakładam również, że w niedalekiej przyszłości pozyskają również finansowanie z innych źródeł, co dodatkowo zdywersyfikuje ich źródła dochodu.

Tak wielki sukces tej zbiórki udowadnia, że finansowanie społecznościowe naprawdę nabiera sensu. Jak pokazuje to Radio Nowy Świat, nawet największe projekty mogą powstać, jeżeli tylko odpowiednio zapełnimy lukę jaka występuje na rynku w danym momencie.