Produkcja iPhone wzrośnie o 30% w 2021 roku

Apple zamówiło u swoich dostawców części potrzebne do wyprodukowania 96 milionów iPhonów w trakcie pierwszej połowy 2021 roku. Tym samym, produkcja iPhone wzrośnie o 30% względem analogicznego okresu w 2020. Mówi się, że chodzi o wszystkie modele iPhone 12 oraz 12 Pro, iPhone 11 oraz iPhone SE, jednakże to dynamiczny wzrost popytu na modele Pro jest w największej mierze odpowiedzialny za taki stan rzeczy. 

Wstępna prognoza zostanie zweryfikowana 

Według informacji, jakie zabrało Nikkei, przedstawione wyżej dane to tylko wstępna prognoza. Dokładna ilość wyprodukowanych iPhonów zależeć będzie od dostępności podzespołów. 

produkcja iphone zwiekszy się za głownie sprawą przedstawionego na tym obrazku iPhone 12 Pro na białym tle
źródło: apple.com

W skali roku produkcja iPhone winna wzrosnąć o około 20% względem 2019 roku. Przełożyłoby się to na ilość wyprodukowanych egzemplarzy w okolicy 230(!)milionów urządzeń.

Warto odnotować, że przedstawiona wyżej prognoza będzie stale analizowana i dopasowywana do aktualnego zapotrzebowania oraz możliwości produkcyjnych czy dostępności komponentów. 

Popyt na iPhone 12 Pro i 12 Pro Max większy niż przypuszczano

Wbrew początkowym przewidywaniom wielu recenzentów, które traktowały o tym jakoby popyt na iPhone 12 będzie znacznie większy, niż zakładano, źródła w Azji twierdzą, iż zapotrzebowanie na jego dostawy jest zgodne oryginalnymi przekonaniami. Co również ciekawe, zapotrzebowanie na oba modele Pro znacząco przekroczyło oczekiwania i szacunki. Z drugiej strony, popyt na iPhone 12 mini jest mniejszy, niż zakładano. 

apple iphone12mini iphone12promax availability sydney
źródło: apple.com

Dostawca Apple, cytowany przez Nikkei twierdzi również, że iPhone 12 jako pierwsze modele obsługujące 5G spotkały się z wyjątkowo wysokim zainteresowaniem. Twierdzi także, że dostawcy nie przewidują podobnego zainteresowania za rok, kiedy prawdopodobnie na rynku pojawi się iPhone 13. 

To pierwsze tak dokładne dane dotyczące potencjalnej sprzedaży nowych iPhonów, jakie wypłynęły z obozu Apple. Mimo iż możemy przypuszczać, że zwiększona produkcja iPhone’ów bezpośrednio przełoży się na większą sprzedaż nie w poprzednim roku, bez konkretnych danych nie można tego potwierdzić.