producent apple car play może być juz znany

Producent Apple Car już znany?

Najnowsze doniesienia dotyczące samochodu Apple ujawniają więcej informacji na temat daty premiery oraz tego, jaki będzie przyszły producent Apple Car. Lokalne wiadomości z Korei wskazują, że to Hyundai zajmie się wytworzenie samochodu firmy z nadgryzionym jabłkiem. 

Podpisanie umowy nastąpi lada moment 

Lokalny koreański dziennik — Korea IT News — na który powołuje się Reuters, sugeruje, że już w marcu tego roku Apple oraz Hyundai podpiszą umowę, na mocy której produkcja autonomicznego samochodu mogłaby rozpocząć się, jak wcześniej przewidywano, już w 2024 roku.

Raport ten w koreańskiej prasie pojawił się po wystąpieniu koreańskiego rzecznika prasowego, który stwierdził: 

„Zdajemy sobie sprawę, że Apple negocjuje z całym gronem światowych producentów samochodowych, włącznie z Hyundai Motors”. 

image 2
źródło: apple.com

Jeśli dojdzie do podpisania umowy, o której spekuluje koreański dziennik, to producent Apple Car będzie musiał sprostać relatywnie ciężkiemu zadaniu. Mówi się, że obie firmy mają nadzieje na produkcję około stu tysięcy egzemplarzy w 2024 roku. Ponadto plotki mówią także o tym, że producent Apple Car rozpocznie testowanie wersji beta samochodu już na początku przyszłego roku. 

Czy powyższy scenariusz jest zbyt optymistyczny? 

Cóż, wydawać by się mogło, że trzy lata na produkcję samochodu to całkiem dużo. Jednakże, biorąc pod uwagę wszystkie zapowiedzi o tym, w jak rewolucyjne technologie autonomicznej jazdy Apple Car miałby być wyposażony, cieżko w to uwierzyć. 

Podobnie zdają się myśleć niektórzy dziennikarze oraz analitycy rynku. Niektóre źródła, jak np. Ming-Chi Kuo, znany ze skuteczności swoich przewidywań analityk Apple twierdzi, że Apple Car zadebiutuje najwcześniej w 2028 roku. 

Ponadto, raport stworzony przez Amerykański serwis Bloombergsugeruje, że producent Apple Car jest jeszcze nie znany, a premiera samego samochodu odbędzie się za około 5 do 7 lat.

producent Apple Car - możliwy render samochodu wykonany przez niezależnego projektanta
źródło

Jedno jest pewne, niezależnie od ostatecznej daty premiery, Apple Car zapowiada się pasjonująco. Szczególnie, pod względem możliwości jazdy autonomicznej oraz zamontowanej wewnątrz pojazdu technologii.

miniaturka: apple.com

Avatar of Filip Chojnacki

Filip Chojnacki

Fan technologii w każdej postaci, lecz przede wszystkim Apple. Oprócz tego - student medycyny interesujący się futbolem, językami obcymi oraz rozwojem osobistym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *