premiery apple w 2021 roku będą obfitować w nowe modele komputerów Mac

Premiery Apple w 2021 – czego się spodziewać?

Z nowym rokiem, który właśnie się zaczyna, naturalnie rośnie ilość pytań o premiery Apple w 2021. Końcówka 2020 roku była bardzo interesująca i intensywna pod tym względem. Firma z Cupertino nie tylko zaprezentowała AirPods Max, lecz także nową generację komputerów Mac: Mac mini, MacBook Pro oraz MacBook Air wyposażonych w rewolucyjne procesory M1 własnej produkcji. Nie wspominając, o wcześniej zaprezentowanych iPhonach 12! Mogłoby się wydawać, że intensywna końcówka 2020 roku spowoduje nieco spokojniejszy początek obecnego roku. Czy aby jednak napewno? 

Nowy iPad Pro 

Apple ma pracować nad gruntownymi zmianami, jeśli chodzi o iPady Pro. W sieci obecnie szaleje wiele plotek na ten temat, jednakże najwięcej z nich dotyczy odświeżenia ekranów w tabletach Apple. 12.9-calowy iPad Pro miałby zostać wyposażony w ekran Mini-Led, już na samym początku 2021 roku. Co ciekawe, mniejszy 11-calowy model prawdopodobnie nie zostanie odświeżony aż do końcówki 2021 roku. Wówczas, oba modele iPada Pro powinny otrzymać długo wyczekiwane ekrany OLED.

iPad Pro bez OLED na tle biurka
źródło: unsplash.com

Nowy iMac i Mac Pro z procesorami Apple

W związku z ogromnym sukcesem, jaki osiągnęły komputery Apple z procesorami M1, nowe komputery stacjonarne od Apple to chyba najbardziej wyczekiwana premiera w 2021 roku (nie licząc, tradycyjnie, iPhone 13). Najnowsze doniesienia zawierają informację, jakoby Apple pracowało nad nowymi komputerami iMac, które wyglądem nawiązywałyby do iPada Pro oraz iPada Air. Ramki wokół ekranu powinny znacząco zmaleć, a przekątna ekranu wynosiłaby około 23- 24 cale. 

nowy design iMaca render
źródło: macrumors.com

Ponadto, mówi się, że to nie jedyne nowości, jeśli chodzi o komputery Mac i premiery Apple w 2021. Firma prawdopodobnie pracuje nad potężnym, 16-rdzeniowym procesorem, który miałby być sercem nowych komputerów Mac Pro oraz MacBook Pro, nawiązując do Bloomberg. Inne źródła mówią także o 32. lub 64-rdzeniowej jednostce graficznej, która mogłaby znaleść się w nowych modelach. 

Doniesienia co do daty premiery są sprzeczne. Niektóre źródła twierdzą, że komputery mogą zostać w pierwszym kwartale 2021 roku, podczas gdy inne wskazują raczej na koniec drugiego kwartału. 

AirPods 3. generacji 

Zarówno TheElec jak i Kuo twierdzą, że Apple zaprezentuje nowe słuchawki w 2021 roku. Nowe AirPods powinny dzielić swój design z obecną generacją AirPods Pro. W odróżnieniu od nich nowe słuchawki nie byłyby wyposażone jednak w funkcję aktywnej redukcji szumów.

Apple AirPods Pro New Design Case And AirPods Pro 102819

Oprócz tego istnieją niewielkie sprzeczności co do nazwy produktu mającego urozmaicić premiery Apple w 2021 roku. Chiński analityk twierdzi, że ich nazwa to AirPods Pro Lite, podczas gdy koreańska strona jest przekonana, że to po prostu AirPods 3. generacji. 

Ich premiera ma się odbyć w bliżej nieokreślonym momencie pierwszej połowy 2021 roku, a cena oscylować w okolicach $200 (co prawdopodobnie przełoży się na 999 PLN).

Nowości, jeśli chodzi o premiery Apple w 2021 — AirTags oraz google AR

Najświeższe informacje od znanego i szanowanego analityka Apple, Ming-Chi Kuo, który w przeszłości wykazywał się wysoką sprawdzalnością swoich informacji, przynoszą nowiny, jakoby premiery Apple w 2021 roku zawierały urządzenia nowej zupełnie nowej kategorii — okularów do rozszerzonej rzeczywistości. Pomimo że dokładna data premiery nie jest znana, Kuo sugeruje, że okulary AR Apple odgrywałyby rolę wyświetlacza, a cała moc obliczeniowa, komputerowa oraz łączność opierałaby się na połączeniu z iPhone. 

Analityk potwierdza również, że Apple ciągle pracuje nad AirTags, czyli inteligentnymi lokalizatorami, o których plotki słychać od bardzo dawna. AirTags, które mógłby znajdować się w sąsiedztwie wielu przedmiotów niepodłączonych do internetu, umożliwiałyby ich szybką lokalizacją poprzez aplikację FindMy. 

Jak widać, 2021 rok będzie bezwątpienia oscylował w bogatą ilość produktów, które uświetnią premiery Apple w 2021 roku. Ponadto, oczywiste jest, że firma w drugiej połowie 2021 roku zaprezentuje iPhone 13, o którym już wkrótce pojawi się osobny artykuł!

Avatar of Filip Chojnacki

Filip Chojnacki

Fan technologii w każdej postaci, lecz przede wszystkim Apple. Oprócz tego - student medycyny interesujący się futbolem, językami obcymi oraz rozwojem osobistym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *