Premiera Apple Fitness+ tuż za rogiem!

Premiera Apple Fitness+ prawdopodobnie odbędzie się w ciągu kilku następnych dni, wraz z aktualizacją iOS 14.3 oraz watchOS 7.2. Nowa usługa Apple została zaprezentowana na wrześniowej konferencji Apple, wraz z Apple Watch Series 6 oraz Apple Watch SE. Czym jest Apple Fitness+, czego możemy spodziewać się po najnowszej aplikacji kalifornijskiego producenta i czy aplikacja będzie dostępna w Polsce? Sprawdźmy to.

Nowa usługa Apple zawierać będzie całą masę treningów

Jak można się domyślić, nowy serwis będzie oferować całą gamę treningów domowych, które mają za zadanie utrzymać użytkownika w doskonałej formie fizycznej. Na samym początku, usługa będzie wspierać następujące treningi:

  • Bieganie (na bieżni)
  • Kolarstwo (stacjonarne)
  • Trening HIIT (High Intensity Interval Training)
  • Trening siłowy
  • Yoga
  • Taniec
  • Trening mięśni głębokich
Premiera Apple Fitness+ - oficjalne logo usługi
źródło: apple.com

Dla każdej rutyny treningowej do wyboru dostępny będzie poziom zaawansowania. W zależności od tego, czy zdecydujemy się na początkujący, czy zaawansowany poziom, trening będą różniły się od siebie intensywnością, ilością ćwiczeń oraz ilością wskazówek udzielanych przez trenerów. Dostępne będą również warianty dopasowane do ilości posiadanego przez nas sprzętu.

Idealna współpraca z całym ekosystemem

Ponieważ nowa usługa Apple będzie wkomponowana w aplikację aktywność, nagrane wcześniej treningi można będzie obejrzeć na każdym urządzeniu Apple, m.in. Apple Watch czy iPhone, a nawet Apple TV. Interfejs aplikacji ma stale pokazywać ilośc spalonych już kalorii, czas treningu oraz nasze tętno. Ponadto, do każdego treningu będzie można wybrać specjalnie przygotowaną playlistę lub wybrać własną (z biblioteki Apple Music).

Premiera Apple Fitness+ w Polsce

Niestety, nowa usługa Apple nie będzie dostępna w naszym kraju, przynajmniej na początku. Do końca 2020 roku, premiera Apple Fitness+ ma się odbyć w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii, Nowej Zelandii oraz Irlandii.

Nowa usługa Apple pokazana na wszystkich urządzeniach firmy
źródło: apple.com