oryginalne AirPods Max na głowie człowieka używającego MacBooka

Oryginalne AirPods Max nie są drogie — oto złote słuchawki Apple!

Na początku grudnia 2020 Apple zaprezentowało nowy produkt — słuchawki Apple AirPods Max, które poruszyły tłumy. Ich cena (2799 PLN) jest absurdalnie wysoka, szczególnie jeśli zestawimy je z konkurencyjnymi produktami. Oryginalne AirPods Max mogą jednak być tanie, szczególnie w porównaniu do luksusowej, pokrytej 18-karatowym złotem wersji. 

Złote AirPods Max to akcesorium za prawie pół miliona! 

Rosyjska firma Caviar, która specjalizuje się w produkcji prawdziwie luksusowych wersji smartphonów, smartwatchy oraz ich akcesoriów, wypuściła na rynek wersję słuchawek Apple, która kosztuje przeszło $100,000! Na dzień pisania tego artykułu, przekłada się to na cenę wynoszącą 400 000 złotych. Zestawiając tę cenę z tym, ile kosztują Oryginalne AirPods Max, można pokusić się o stwierdzenie, że standardowa wersja nie jest droga. 

Do rzeczy. Czym charakteryzują się słuchawki przygotowane przez firmę Caviar? Cóż, przede wszystkim, nauszniki wykonane są z 18-karatowego złota próby 750. Ponadto, posiadają one wstawki ze skóry krokodyla. 

źródło: caviar.global

Bez wątpienia, opisywana wyżej wersja to luksus, na który niewiele z nas może sobie pozwolić. Zupełnie inną kwestią jest, czy taka wersja słuchawek jest tego warta. Należy jednak pamiętać, że na świecie istnieje grupa ludzi, dla których wydanie takich pieniędzy na słuchawki nie stanowi problemu. Ponadto, złote AirPods Max mogą być traktowane jako przykład sztuki, biżuterii czy akcesorium podkreślającego status społeczny. Z całą pewnością, nie będą one wykorzystywane tak powszechnie, jak oryginalne AirPodsMax. 

Oryginalne AirPods Max to w dalszym ciągu świetny produkt 

Limitowane, luksusowe wersje produktów technologicznych od lat pojawiały się na rynku. Ukierunkowane są do wysoce specyficznej grupy odbiorców. Dla większości konsumentów takie produkty stanowią jedynie ciekawostkę, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że funkcjonalnością nie różnią się w najmniejszym stopniu od tradycyjnej wersji. 

Oryginalne AirPods Max, w wersjach sprzedawanych przez Apple to świetne słuchawki segmentu premium, które nie tylko mają za zadanie grać świetnie, lecz także wpisywać się w ekosystem Apple. Ten fakt, w głównej mierze odpowiada za ich wysoką cenę, tak samo, jak 18-karatowe złoto odpowiada za cenę wersji przygotowanej przez Caviar. Czy warto? Cóż, każdy musi sobie odpowiedzieć indywidualnie na to pytanie. 😉

Avatar of Filip Chojnacki

Filip Chojnacki

Fan technologii w każdej postaci, lecz przede wszystkim Apple. Oprócz tego - student medycyny interesujący się futbolem, językami obcymi oraz rozwojem osobistym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *