Nowy WatchOS 7.2 z usługą Apple Fitness+

Nowy WatchOS 7.2 już dostępny! Cardio Fitness i inne nowości – lista

Apple Watch właśnie zyskał kilka nowych, użytecznych funkcji dzięki aktualizacji do WatchOS 7.2. Nowy WatchOS 7.2, który został udostępniony użytkownikom 14 grudnia, zawiera kilka interesujących nowości. Jakie funkcje dostępne są w nowej aktualizacji oraz jakie błędy naprawiono? Sprawdźmy! 

Flagowa funkcja WatchOS 7.2 – wsparcie dla Apple Fitness+ 

Doskonale zapowiadająca się nowa usługa Apple została dodana w najnowszej odsłonie systemu operacyjnego dla zegarków. Apple Fitness+dostarcza użytkownikom Apple Watch dostęp do ogromnej bazy treningów i sesji treningowych, które mogą być stremowane na iPhonie, iPadzie czy AppleTV. Apple Watch z WatchOS 7.2 będzie w tym czasie monitorował nasze funkcje życiowe, takie jak tętno, praca serca czy poziom saturacji, a także dostarczał informacje o ilości czasu spędzonego na treningu oraz ilośc spalonych kalorii. 

Apple Fitness+ dostępne na Apple Watch z WatchOS 7.2

Niestety, najnowszy serwis nie Apple nie będzie dostępny w Polsce na start.

Nowy WatchOS i funkcja Cardio Fitness 

Kolejną nowością w WatchOS 7.2 jest funkcja Cardio Fitness, której zadaniem jest dostarczenie informacji o VO2max, czyli o Pułapie tlenowym. Pułap tlenowy to ważny wskaźnik mierzony podczas wykonywania ćwiczeń cardio celem określenia wydolności fizycznej danego organizmu. Im jest większy, tym nasze ciało jest w stanie pochłaniać więcej tlenu. 

Nowy WatchOS 7.2 z funkcją Cardio Fitness
źródło: apple.com

Pomiar dokonywany jest w ciągu jednostki czasu, a Apple Watch wyśle stosowne powiadomienie po zakończonym pomiarze. Funkcja Cardio Fitness dostępna jest w aplikacji aktywność i skorzystać z niej mogą użytkownicy powyżej 20. roku życia. 

Inne funkcje oraz poprawione błędy

Pośród setek mniejszych i większych usprawnień systemu, warto wyróżnić następujące: 

  • Dodano dostępność klasyfikacji Migotania Przedsionków dla tętna pow. 100 BPM
  • Wsparcie dla wyświetlaczy Brail’a poprzez VoiceOver
  • Możliwość powiadomienia o niskim poziomie pułapu tlenowego

Nowy WatchOs 7.2 to cała lista nowości oraz poprawionych błędów, która dostępna jest na stronie Apple.

Avatar of Filip Chojnacki

Filip Chojnacki

Fan technologii w każdej postaci, lecz przede wszystkim Apple. Oprócz tego - student medycyny interesujący się futbolem, językami obcymi oraz rozwojem osobistym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *