Apple Watch właśnie zyskał kilka nowych, użytecznych funkcji dzięki aktualizacji do WatchOS 7.2. Nowy WatchOS 7.2, który został udostępniony użytkownikom 14 grudnia, zawiera kilka interesujących nowości. Jakie funkcje dostępne są w nowej aktualizacji oraz jakie błędy naprawiono? Sprawdźmy!
Flagowa funkcja WatchOS 7.2 – wsparcie dla Apple Fitness+
Doskonale zapowiadająca się nowa usługa Apple została dodana w najnowszej odsłonie systemu operacyjnego dla zegarków. Apple Fitness+dostarcza użytkownikom Apple Watch dostęp do ogromnej bazy treningów i sesji treningowych, które mogą być stremowane na iPhonie, iPadzie czy AppleTV. Apple Watch z WatchOS 7.2 będzie w tym czasie monitorował nasze funkcje życiowe, takie jak tętno, praca serca czy poziom saturacji, a także dostarczał informacje o ilości czasu spędzonego na treningu oraz ilośc spalonych kalorii.
Niestety, najnowszy serwis nie Apple nie będzie dostępny w Polsce na start.
Nowy WatchOS i funkcja Cardio Fitness
Kolejną nowością w WatchOS 7.2 jest funkcja Cardio Fitness, której zadaniem jest dostarczenie informacji o VO2max, czyli o Pułapie tlenowym. Pułap tlenowy to ważny wskaźnik mierzony podczas wykonywania ćwiczeń cardio celem określenia wydolności fizycznej danego organizmu. Im jest większy, tym nasze ciało jest w stanie pochłaniać więcej tlenu.
Pomiar dokonywany jest w ciągu jednostki czasu, a Apple Watch wyśle stosowne powiadomienie po zakończonym pomiarze. Funkcja Cardio Fitness dostępna jest w aplikacji aktywność i skorzystać z niej mogą użytkownicy powyżej 20. roku życia.
Inne funkcje oraz poprawione błędy
Pośród setek mniejszych i większych usprawnień systemu, warto wyróżnić następujące:
- Dodano dostępność klasyfikacji Migotania Przedsionków dla tętna pow. 100 BPM
- Wsparcie dla wyświetlaczy Brail’a poprzez VoiceOver
- Możliwość powiadomienia o niskim poziomie pułapu tlenowego
Nowy WatchOs 7.2 to cała lista nowości oraz poprawionych błędów, która dostępna jest na stronie Apple.
Komentarze