nowy monitor 4k oled lg zdjęcie z prezentacji

Nowy Monitor 4K OLED LG! — Oto LG 4K UltraFine OLED Pro

Seria UltraFine od LG właśnie doczekała się nowego przedstawiciela! Na właśnie trwających targach elektroniki użytkowej CES 2021 został zaprezentowany Nowy Monitor 4K OLED LG z absolutnie topową specyfikacją. Główną cechą LG 4K UltraFine OLED Pro UltraWide jest oczywiście 31.5-calowy wyświetlacz wykonany w technologii OLED. 

Genialna matryca, która z pewnością docenią profesjonaliści 

Model, który został zaprezentowany na trwających w zupełnie nowej, cyfrowej formie targach CES 2021 stawia na najlepszą możliwą jakość obrazu. Nowy monitor 4K OLED LG cechuje się matryca, która zapewnia 99% pokrycia przestrzeni barwowej Adobe RGB i DCI-P3. Tak wysokie pokrycie tej drugiej przestrzeni barwowej jest wysoce pożądane szczególnie pośród fotografów oraz osób zajmujących się profesjonalnie montażem wideo.

photo 1575387873691 c93801e21c62?ixid=MXwxMjA3fDB8MHxwaG90by1wYWdlfHx8fGVufDB8fHw%3D&ixlib=rb 1.2
źródło: unsplash.com

Ponadto, matryca LG 4K UltraFine OLED Pro jest w stanie indywidualne przyciemniać każdy z ponad 8 milionów pikseli, dzięki czemu monitor powinien cechować się absolutnie topowym systemem HDR dostępnym w monitorach średniego rozmiaru. 

Nowy monitor 4K OLED LG posiada wszystkie porty potrzebne do kreatywnej pracy

W swoim nowym modelu LG zadbało o wystarczające wyposażenie monitora w porty zewnętrzne, co z pewnością zostanie docenione. Na pokładzie mamy port USB-C z 90W funkcją PowerDelivery, dwa złącza Display Port, trzy złącza USB typu A, jedno HDMI oraz 3,5mm złącze mini jack. 

Szeroka gamą portów wydaje się mocną stroną LG 4K UltraFine OLED Pro, co bardzo mocno zaznacza producent w oficjalnym filmiku prezentującym produkt. 

Niestety, na razie LG nie udostępniło żadnych szczegółowych danych na temat daty premiery modelu. Nie jest także wiadome, ile nowy monitor 4K OLED LG będzie kosztować. Możemy jedynie przypuszczać, że jego cena będzie wysoka. Dla porównania 27-calowy model UltraFine 5K, kosztuje w Polsce około 6000 PLN. Mimo,że posiada on złącza Thunderbolt, co bezwątpienia podnosi koszty produkcji, to wyposażony jest w o niebo tańszą matrycę IPS. Osobiście zgaduję, nowy monitor 4K OLED LG będzie kosztować nieco więcej niż przytoczony wyżej model.

Źródło miniaturki

Avatar of Filip Chojnacki

Filip Chojnacki

Fan technologii w każdej postaci, lecz przede wszystkim Apple. Oprócz tego - student medycyny interesujący się futbolem, językami obcymi oraz rozwojem osobistym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *