Nowy macbook air, pro oraz Mac mini z Apple M1

Na dzisiejszej konferencji Apple zaprezentowało Mac mini, MacBook Air i MacBook Pro z nowymi procesorami Apple M1. Tym samym firma zrobiła pierwszy krok w kierunku pożegnania się z procesorami Intel’a.

Nowe MacBooki

Najważniejszy z całej floty komputerów Mac, czyli MacBook Air został zaprezentowany jako pierwszy. Niezmieniony design został całkowicie odmłodzony od wewnątrz. Nowy MacBook Air został wyposażony w nowy chip Apple M1, który zgodnie z obietnicami producenta ma w tyle zostawić całą konkurencję rynku laptopów. Prawdą jest, że osiągi pokazywane na prezentacji naprawdę robią wrażenie. Dodatkowo MacBook Air został całkowicie pozbawiony systemu chłodzenia wentylatorami, dzięki czemu pracuje w zasadzie bezszelestnie.

MacBook Air - nowy komputer Apple z chipem M1
Źródło: Apple.com/pl/
MacBook Pro - nowy komputer Apple z chipem M1
Źródło: Apple.com/pl/

Kolejnym z rodziny mobilnych komputerów jest MacBook Pro, który otrzyma ten sam chip Apple M1, zamknięty w najnowszej obudowie MacBooka Pro. Tym razem jednak komputer nie zostanie pozbawiony systemu chłodzenia, zapewne z racji bardziej ambitnych zadań, które będą przed nim stawiane.

Mac mini - nowy komputer Apple z chipem M1
Źródło: Apple.com/pl/

Mac mini – hit konferencji

Na największą uwagę zasługuje prezentacja nowego Mac Mini, który wyposażony w chip M1 ze zintegrowaną grafiką i pamięcią może osiągać naprawdę wysokie noty. ?Jeżeli dodamy do tego fakt, że w polskiej cenie będzie dostępny za ok 3700 zł to okazuje się, że otrzymujemy bardzo dobrą jednostkę stacjonarną w atrakcyjnej jak na komputer tej klasy cenie.

Nie zobaczyliśmy AirTag’a

Niektóre plotki donosiły, że jeszcze w tym roku ujrzymy nowy produkt, Apple Tag. Niestety na tej konferencji Apple nie poszło za ciosem i nowy produkt się nie pojawił. Oznacza to najpewniej, że Airbag zobaczymy najszybciej w 2021 roku.