Nowy iPad 9 generacji zadebiutuje na wiosnę 2021 roku

Najnowsze raporty z niezależnych, chińskich źródeł donoszą, że Apple odświeży swój najtańszy model iPada razem z iPadem Pro — na wiosnę 2020 roku. Nowy iPad 9. generacji miałby być wyposażony w większy, 10.5-calowy wyświetlacz a standardowa wersja pamięci powinna wzrosnąć do 64GB.

Jeszcze więcej zmian „pod maską” 

Nawiązując do informacji znalezionych przez stronę iMore, Apple prawdopodobnie nie zdecyduje się na zmianę designu w nowym modelu. iPad 9. generacji, ma więc wyglądać nieco identycznie jak aktualny model — zatem będzie zawierać zarówno ogromne ramki na górze, jak i dole urządzenia, a także haptyczny przycisk home z TouchID. Rozmiar ekranu powinien ulec zmianie i urosnąć do 10.5 cala, co pozwala sądzić, że Apple wykorzysta obudowy znane z iPada Air 3. generacji. Nowy iPad nie zmieni się także pod względem technologii wykonania wyświetlacza. W dalszym ciągu ujrzymy tu ekran wykonany w technologii LED — co akurat nie powinno być żadnym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę przedział cenowy.

Nowy iPad - spodziewany design
źródło: apple.com

Raport ukazujący tę informację określa również komponenty, które znajdą się pod maską iPad 9. generacji. Nowy iPad ma być wyposażony w procesor Apple A13, znany z iPhone 11 oraz 11 Pro, oraz 4GB pamięci operacyjnej RAM. Wysoce prawdopodobną i wspaniałą nowiną jest również fakt, że prawdopodobnie nie ujrzymy wersji wyposażonej w 32 GB pamięci ram, gdyż najtańsza wersja ma być wyposażona w 64GB. 

Mimo że ostanie informacje ze świata Apple potwierdzają fakt rozpoczęcia prac nad nowym, autorskim modemem 5G, można z całą pewnością stwierdzić, że nie będzie on zamontowany w modelu nowego iPada z łącznością komórkową. 

iPad 9.generacji zadebiutuje szybciej, niż można było przypuszczać

Jeśli te doniesienia się sprawdzą, oznaczać to będzie, że Apple zdecyduje się na bardzo szybkie odświeżenie podstawowego modelu iPada. Obecna, 8. generacja tego sprzętu została zaprezentowana we wrześniu, razem z iPadem Air 4. generacji. 

Przypomnijmy, że nowy iPad Pro również powinien zadebiutować na wiosnę 2021 roku i posiadać ekran wykonany w nowej technologii MiniLED.