Screenshot 2021 01 13 at 20.29.36

Oto nowe, świetne akcesoria do iPhone 12 – przegląd premier CES 2021

Coroczne targi elektroniki użytkowej, CES 2021, to świetne okno wystawowe dla producentów. Korzystają z niego nie tylko duzi producenci sprzętu, lecz także Ci mniejsi, skupiający się na produkcji dodatków, ulepszeń i innego tego typu rozwiązań do produktów gigantów technologicznych. Nie inaczej jest w tym roku, gdyż już podczas pierwszych dwóch dni targów zaprezentowano ciekawe, interesujące, a także innowacyjne akcesoria do iPhone 12 czy poprzednich generacji telefonu od Apple. Zapraszamy na przegląd premier z targów CES 2021! 

Anker i akcesoria do iPhone 12 wykorzystujące MagSafe

Jeden z najpopularniejszych producentów akcesoriów do sprzętu Apple — Anker — wykorzystując targi CES 2021, zaprezentował całą kolekcję produktów wykorzystujących MagSafe. Chiński producent, który słynie z ponadprzeciętnej jakości swoich akcesoriów, zaprezentował: 

akcesoria do iPhone 12 przygotowane przez firmę Anker
źródło: appleinsider.com
  • Serię case’ów do ochrony iPhone 12, które wykorzystują złącze MagSafe do poprawnego dopasowania oraz zapewnienia najwyższego poziomu ochrony. Etui będą dostępne na rynku praktycznie od razu, bo premiera planowana jest w połowie stycznia. Cena waha się między $20 a $25.
  • Powerbanki ze złączem MagSafe ulokowanym na górze. Zdaje się, że jest do dobrze przemyślane rozwiązanie, które pozwoli w wygodny sposób ładować iPhone’a w podróży. Te akcesoria do iPhone 12 oferują moc 7.5W. Powerbanki zadebiutują w lutym 2021 roku i dostępne będą w pojemnościach do 10 000 mAh. Cena waha się między $38 a $52. 
  • Magnetyczne stacje dokujące, które jednocześnie naładuje kilka urządzeń. W najwyżej wersji stacja będzie w stanie jednocześnie ładować iPhone’a 12, AirPods oraz Apple Watch. Stacje zadebiutują w Marcu, a ich cena oscylować będzie między $21 a $160. 
  • Kolekcję kabli PowerLine III Flow, w pastelowych kolorach, która zawiera między innymi kabel USB-C do Lightning. 
anker magnetic stand
źródło: macrumors.com

Jedna stacja, aby wszystkimi rządzić — Satechi Dock5 

Podobne akcesorium do wyżej wymienionej stacji dokującej zaprezentowało Satechi, producent, który nieco bardziej słynie z produkcji akcesoriów do komputerów Apple. Tym razem, ich stacja Satechi Dock 5 z powodzeniem sprawdzi się jako akcesoria do iPhone 12. 

dock5 multi device charging station charging stations satechi
źródło: Satechi.net

Dock5 jest w stanie ładować 5 urządzeń jednocześnie. Umożliwiają to dwa złącza USB-C o mocy 20W, dwa złącza USB-A o mocy 12W oraz bezprzewodowe złącze zgodne ze standardem Qi o mocy do 10W. 

Osobiście uważam, że takie akcesoria do iPhone 12 umożliwiają korzystanie z nich przez całą rodzinę, co z pewnością zredukuje nieco koszty. Zdaniem Satechi, nowy Satechi Dock5 idealnie sprawdzi się w biurach, prywatnych przestrzeniach roboczych czy nawet salonach i kuchniach. 

Warto nadmienić, że urządzenie posiada certyfikat ETL or CE, dzięki czemu nie musimy się martwić, że stacja dokująca się przegrzeje. 

Akcesoria do iPhone 12, w tym nowy dock, dostępne są na stronie Satechi w cenie $59.99.

Studio Dock od Kensington zamienia iPada w komputer! 

Najnowsze tablety od Apple są tak potężne, że sporej grupie użytkowników są w stanie zastąpić laptopy czy nawet komputery stacjonarne. Mimo że to rozwiązanie nie jest idealne dla każdego to ci, którym iPad wystarcza do codziennej pracy, z całą pewnością docenią nowe akcesorium — Kensington Studio Dock.

image
źródło: kesington.com

Stacja umożliwia zamontowanie iPada na nóżce, która znacząco podnosi ekran tabletu, aby umożliwić ergonomiczną pracę. Ponadto, urządzenie łączy się z tabletem za pomocą złącza Smart Connector, co umożliwiło zaimplementowanie dwóch bezprzewodowych stacji ładowania zgodnych ze standardem Qi u podstawy docka. Oprócz tego, Studio Dock wyposażony jest w 3 porty USB-A, złącze Gigabit Ethernet, HDMI 2.0, a także 18W USB-C, minijack i czytnik kart SD. Z całą pewnością można stwierdzić, że rozbudowuje ono możliwości iPada mogąc jednocześnie służyć jako akcesoria do iPhone 12 czy Apple Watch.

Avatar of Filip Chojnacki

Filip Chojnacki

Fan technologii w każdej postaci, lecz przede wszystkim Apple. Oprócz tego - student medycyny interesujący się futbolem, językami obcymi oraz rozwojem osobistym.

1 Comment

  1. […] doczekała się nowego przedstawiciela! Na właśnie trwających targach elektroniki użytkowej CES 2021 został zaprezentowany Nowy Monitor 4K OLED LG z absolutnie topową specyfikacją. Główną cechą […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *