Nowe AirPods 3.generacji z odświżonym designem zadebiutują w pierwszej połowie 2021 roku

Najnowsze wiadomości ze świata Apple przynoszą ciekawe informacje w kwestii kolejnej generacji najpopularniejszych słuchawek świata. Mówi się, że nowe Apple AirPods 3.generacji zadebiutują w pierwszej połowie 2021 roku i będą cechować się nowym designem! 

Nowe AirPods mają wyglądać identycznie jak AirPods Pro! 

O potencjalnym redesignie słuchawek Apple mówiło się już jakiś czas.Nowe AirPods 3. generacji powinny wyglądać identycznie jak obecny model z przydomkiem „Pro”. Poprzednie plotki traktowały o tym, że nowa generacja mogłaby posiadać przydomek „lite”, co jednoznacznie wskazywałoby na to, że zostaną one pozbawione kilku funkcji. 

AirPods Pro w ręku - Nowe AirPods 3. generacji mają wyglądać identycznie
źródło: unsplash.com

Jednakże TheElec twierdzi, że nic takiego nie będzie miało miejsca a nowe słuchawki to po prostu AirPods 3. generacji. Ich premiera ma się odbyć w bliżej nieokreślonym momencie pierwszej połowy 2021 roku, a cena oscylować w okolicach $200 (co prawdopodobnie przełoży się na 999 PLN). 

AirPods 3.generacji bez aktywnej redukcji szumów

Zakładając, że nowe AirPods będą wyglądać identycznie jak AirPods Pro, życzeniowym myśleniem jest, że słuchawki będą posiadać identyczne funkcje. Wielce prawdopodobne jest, że AirPods 3. generacji nie będą wyposażone w funkcje aktywnej redukcji szumów oraz tryb kontaktu. 

Z drugiej strony, bardzo prawdopodobne jest, że posiadając identyczny design jak AirPods Pro, nowe AirPods 3.generacji będą brzmieć lepiej niż obecna wersja. Odmienna, dokanałowa konstrukcja umożliwia implementacje ulepszonego przetwornika dźwięku, który generuje potężne basy o wysokiej amplitudzie i niskim poziomie zniekształceń. 

Apple AirPods Pro Lifestyle 102819
źródło: apple.com

Rosnąca liczba plotek pozwala przypuszczać, że coś jest na rzeczy. Pomimo że wiele z nich wyklucza się wzajemnie — data premiery pozostaje niezmienna. Przypomnijmy, że Apple, ostatnio zaprezentowało AirPods Max — wybitnie dobrze wykonane nauszne słuchawki charakteryzujące się wysoką jakością dźwięku oraz systemem aktywnej redukcji szumów i komputerową analizą dźwięku.