iPhone w etui MagBak w samochodzie

MagBak czyli magsafe dla iPhone na kilka lat przed Apple

MagBak odkryłem stosunkowo niedawno, kiedy to premiera iPhone 12 zapowiedziała magsafe dla iPhone, czyli zestaw magnesów w całej nowej serii smartfonów od Apple. Moje odkrycie, choć przypadkowe rzuciło nowe światło na rozwiązanie oferowane przez Apple.

Rozwiązanie dostępne od kilku lat

Dla mniej obeznanych konsumentów (sam się do nich zaliczałem…) dodanie zestawu magnesów do iPhone mogło być nowatorskim i niezwykle ciekawym rozwiązaniem. Nie przeczę, ze tak nie jest, jednak warto wiedzieć, że takie rozwiązanie jest dostępne już na iPhone i to nie tylko dla najnowszego modelu.

Amerykański startup MagBak oferuje magnetyczne etui wraz z ciekawymi akcesoriami już od iPhone 6s! Co więcej, ta technologia wydaje się być pod kilkoma względami lepsza od rozwiązania dostarczanego przez Apple.

Moc magnesów

W magsafe dla iPhone Apple wprowadziło zestaw magnesów ukrytych pod tylną obudową iPhone 12. Magnesy te, jak pokazują testy nie są jednak zbyt silne. O ile sama ładowarka magsafe wydaje się dobrze przyciągać do telefonu to przyciąganie do innych powierzchni lub nawet do oferowanego portfela od Apple wydaje się zbyt słabe.

Lista funkcjonalności MagBak
Źródło: Strona producenta

Inaczej jest z akcesoriami MagBak. To rozwiązanie bazuje na etui magnetycznym, które zakładamy na nasz telefon i które to zyskuje możliwości przyciągania innych akcesoriów magnetycznych. Etui wyposażone jest w dosyć silne magnesy i jak pokazały moje osobiste testy, telefon doskonale utrzyma się na każdej powierzchni metalowej, do której go przyłożymy.

Duży wybór akcesoriów

W ofercie MagBak znajdują się zarówno ładowarki jak i uchwyty ale też niezwykle poręczne MagSticks. MagSticks to niewielkie, podłużne magnesy, które możemy przykleić do dowolnej powierzchni właśnie po to, aby móc później przyczepić nasz telefon. W praktyce działa to jak magnetyczny uchwyt, którego w ogóle nie widać.

MagBak Wallet reklama produktu
Źródło: Strona producenta

W ofercie MagBak są także portfele (identyczne jak u Apple…), przeróżne rodzaje przyklejanych magnesów czy nawet urządzenie do dezynfekcji smartfona. Co ciekawe, cała idea powstała już na kilka lat przed pojawieniem się magsafe dla iPhone.

Zniżka 15% na pierwsze zamówienie

Jeżeli nie posiadasz iPhone 12 z magsafe dla iPhone to rozwiązanie oferowane przez MagBak może być dla Ciebie. Strona oferuje program polecania, dzięki czemu możesz otrzymać 15% zniżki na pierwsze zakupy. Gdy wykorzystasz swoją zniżkę to osoba polecająca również dostanie 15% zniżki.

Możesz skorzystać z mojego kodu polecającego i odebrać swoją zniżkę już teraz.

Kod rabatowy na 15%

Aby uzyskać rabat, skorzystaj z tego linku: Link polecający – rabat 15% na produkty MagBak

Powszechne rozwiązanie

Gdy zacząłem zgłębiać temat magnetycznych akcesoriów, okazało się że podobnych rozwiązań na rynku jest więcej. O ile temat samych etui z magnesami z tyłu jest dosyć popularny, to tak bogatej i kompleksowej oferty jak w przypadku MagBak na polskim rynku nie znalazłem. Niestety akcesoria MagBak są wysyłane do europy prosto z Los Angeles w USA, co oznacza, że po drodze musimy zapłacić całkiem sporo za przesyłkę i cło.

Pomimo dopłaty za przesyłkę oraz CŁA i tak warto zainteresować się produktami MagBak. Po mojej weryfikacji okazało się, że etui bardzo dobrze działa również z Apple Pay, co nie we wszystkich produktach z magnesami jest taką oczywistością.

Magnesy MagBak zlokalizowane na makiecie iPhone
Źródło: Strona producenta

Podsumowanie

MagBak zdecydowanie wyprzedził Apple oferując rozwiązanie magnetycznych akcesoriów i to bez konieczności wymiany swojego telefonu na nowy model. Rozwiązanie to jest nawet dostępne dla telefonów innych producentów dzięki specjalnym naklejkom.

Avatar of Robert Miroszewski

Robert Miroszewski

Piszę o technologii, gadżetach a nierzadko również o grach, które ubóstwiam w wolnym czasie. Fan produktów z jabłuszkiem. Zawodowo zajmuję się zarządzaniem projektami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *