Ładowarka MagSafe Duo już dostępna w Polsce!

Zaprezentowana w październiku ładowarka MagSafe Duo nareszcie jest dostępna do kupienia! Specjalne, dedykowane urządzenie umożliwiające jednoczesne ładowanie Apple Watch’a oraz iPhone, można zamówić na oficjalnej stornia kalifornijskiego producenta w cenie 679 PLN. 

Ładowarka MagSafe Duo – nowe akcesorium, stary pomysł 

Nie dalej jak półtora roku temu, Apple podzieliło się planami wprowadzenia na rynek ładowarki bezprzewodowej, która byłaby w stanie ładować jednocześnie trzy urządzenia — iPhone, Apple Watch oraz AirPods. Niestety, po kilkunastu miesiącach intensywnych prac okazało się, że niektóre fizyczne ograniczenia uniemożliwiają stworzenie takiej ładowarki. Jak główny powód takiej decyzji wymienia się problemy ze stałym, szybkim dopływem napięcia do wszystkich urządzeń oraz przegrzewanie się ładowarki samej w sobie.

ładowarka MagSafe Duo schemat działania
źródło: apple.com

Podczas październikowej konferencji, wraz z telefonami iPhone 12, została zaprezentowana następczyni nigdy niewypuszczonej na rynek ładowarki AirPower — ładowarka MagSafe Duo. Nowe akcesorium od Apple w pełni korzysta z nowego, autorskiego systemu bezprzewodowego ładowania MagSafe dostępnego, na razie tylko w najnowszych modelach. Dzięki specjalnym, okrągłym magnesom znajdującym się zarówno w telefonie, jak i ładowarce, iPhone 12 zawsze znajduje się w optymalnej pozycji umożliwiającej najszybsze, 15W ładowanie. Ponadto, obok złącza MagSafe możemy znaleść chowające się złącze służące do jednoczesnego ładowania Apple Watch’a. Cała ładowarka jest niewielkich rozmiarów, a do tego składa się jak mikroskopijnych rozmiarów książka.

Niestety, nie obyło się bez kontrowersji 

Podobnie jak w przypadku najnowszych iPhonów, które zostały pozbawione ładowarki znajdującej się w zestawie, zestaw MagSafe Duo również zawiera tylko kabel USB-C – Lighting. Fakt ten wywołał niemałe kontrowersje, gdyż oprócz wysokiej ceny samej ładowarki (679 PLN), potencjalny konsument narażony jest na dodatkowe koszta (99 PLN) z racji zakupu niezbędnego zasilacza. No, chyba że użytkownik zdecyduje się używać ładowarki obok komputera wyposażonego w USB-C, ale w mojej opinii nieco gryzie się to z designem ładowarki, która idealne sprawdziłaby koło łóżka, jako nocne centrum ładowania.