TOP 3 – kierownice do gier

Granie w gry wyścigowe na padzie czy tym bardziej klawiaturze nigdy nie będzie tak przyjemne jak na kierownicy, a tym bardziej tej z najwyższej półki. Poniżej przedstawiamy ranking TOP 3 – kierownice do gier, które naszym zdaniem są najlepsze.

Na co zwracać uwagę?

Używając kierownicy do grania w gry, jesteśmy pewni, że nasze ruchy będą bardzo precyzyjne. Jednak tyczy się to tylko dobrze wykonanych modeli. Te z najniższej półki mogą sprawić, że zamiast odczuwania przyjemności z rozgrywki, będziemy czuli frustrację, szybko się zrazimy i wrócimy do korzystania z tradycyjnego kontrolera.

Aby uniknąć takiego zawodu, przy wyborze kierownicy należy sprawdzić funkcje jakimi dysponuje – np. system sprzężenia zwrotnego – dzięki niemu odbieramy wstrząsy wynikające np. z jazdy po górskim terenie. Kolejną rzeczą do sprawdzenia jest kąt obrotu kierownicy – od 180 do nawet 1000 stopni! Równie ważną rzeczą jest umiejscowienie funkcji zmiany biegów – ta może być umieszczona w formie łopatek za kierownicą lub w formie manetki tak przymocowanej do kierownicy jak i w formie „skrzyni biegów” jako osobnego elementu zestawu.

Warto zwrócić uwagę czy model, który wybieramy ma dodatkowe przyciski, które są umieszczone na kierownicy lub skrzyni biegów – a nierzadko w jednym i drugim miejscu. Można do nich przypisać różne aktywności, które wykonujemy w grze, co ułatwi nam rozgrywkę. Do wyboru są jeszcze kierownice do gier z pedałami – występują one w wersji analogowej i cyfrowej.

Zanim dokonamy zakupu, trzeba jeszcze ustalić z jakimi urządzeniami kierownica współpracuje. Najlepszym wyborem są te, które są wstanie się połączyć z najnowszymi konsolami jak i PC. Na rynku występują także dedykowane kontrolery np. tylko na PlayStation czy Xbox. Jeżeli zakupimy taki model, nie będziemy wstanie połączyć go z komputerem osobistym.

Kierownice do gier występują w przeróżnych przedziałach cenowych i jakościowych. My jednak w tym rankingu skupimy się na trzech, według nas najlepszych modelach.

3. Hori RWA Apex

Kierownica ta jest kompatybilna z PC/PS3 i PS4, a jej kat obrotu to 270 stopni. Jest świetnie zaprojektowana, a na wyposażeniu posiada łopatki do zmiany biegów i przyciski, które można w pełni dostosować do własnych potrzeb. W zestawie znajdują się pedały (posiadają funkcje dostosowania siły nacisku) i przyssawki lub zaczepy, które umożliwiają zamontowanie kierownicy do prawie każdego rodzaju powierzchni. Wykonana jest ona solidnie i niewątpliwie jej atutem są świetnie wykonane wibracje.

kierownice do gier
nikktech.com

2. Logitech G29

Logitech G29 to jedna z najpopularniejszych kierownic. Jest kompatybilna z konsolami PS3/PS4, PS5 i PC. Charakteryzuje się ona wysoką jakością wykonania – między innymi, jest ona pokryta ręcznie szytą skórą wysokiej jakości. Niewątpliwie, jej głównym atutem jest współpraca pomiędzy kierownicą, przekładnią biegów i pedałami. To właśnie ten element sprawia, że oddaje ona uczucie uczestniczenia w prawdziwych wyścigach.

kierownice do gier
logitechg.com

1. Thrustmaster T300 RS GT

Kierownica jest kompatybilna z PC/PS3 i PS4 i charakteryzuje się możliwością obrotu kierownicy o 1080 stopni. Najważniejszą jej zaletą jest technologia H.E.A.R.T. HallEffect AccuRate – bezdotykowy czujnik magnetyczny – dzięki któremu kierownica oferuje niesamowitą precyzję, która nierzadko pozwoli na wygranie wyścigu. Jazda z wykorzystaniem tego modelu jest płynna, szybka i dynamiczna, a przede wszystkim niezwykle przyjemna. Ten kontroler sprawia, że kierownice do gier są wybierane przez profesjonalnych graczy.

Thrustmaster T300 RS GT
fasetech.com