Kalendarz Google na mac jako aplikacja natywna? Tak!

Chcesz mieć kalendarz Google na Mac jako aplikację natywną? Dzięki przeglądarce Chrome możesz samodzielnie stworzyć taką aplikację a skrót do niej mieć zawsze w swoim docku.

Kiedy jesteś użytkownikiem komputerów z rodziny Apple Mac ale jednocześnie korzystasz z usług Google z pewnością chcesz mieć część aplikacji dostępnych natywnie z poziomu swojego komputera.

Oficjalnie Google nie udostępnia swoich usług w formie aplikacji na Mac (z pewnymi wyjątkami), jednak ta najważniejsza, na bazie której możemy zbudować inne aplikacje jest jak najbardziej dostępna. Mowa tu o Google Chrome, która nie pełni tylko roli przeglądarki internetowej ale pozwala również stworzyć własne aplikacje natywne po zaledwie trzech kliknięciach myszą.

Jak uruchomić aplikację Kalendarz Google na Mac?

W tym celu musimy najpierw zainstalować wspomniany już Google Chrome. I to w zasadzie największy krok do wykonania w naszym ćwiczeniu. Gdy mamy już przeglądarkę Chrome zainstalowaną na Mac’u, otwieramy w niej adres naszego kalendarza Google: https://calendar.google.com/ a następnie wykonujemy kroki:

Będąc na otwartej zakładce z naszym kalendarzem:

  1. Klikamy na trzy kropki znajdujące się w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Z rozwiniętego menu wybieramy “Więcej narzędzi”.
  3. Klikamy na “Utwórz skrót” i zaznaczamy checkbox “Otwórz jako okno”. Klikamy “Utwórz”.
Tworzenie aplikacji kalendarz google na mac

I to wszystko, właśnie utworzyliśmy nową aplikację, która będzie dostępna z widoku wszystkich aplikacji a także możemy ją zatrzymać dock’u. Uruchamiając Kalendarz Google na Mac będziemy widzieć pełnoprawnie działającą aplikację, bez zbędnych elementów przeglądarki Chrome.

Finalnie aplikacja będzie wyglądać tak:

Widok aplikacji kalendarz google na mac
Kalendarz Google na Mac

Czy to zadziała na innych stronach?

Tak, dokładnie w taki sam sposób możecie wykonywać aplikacje innych narzędzi, które dostępne są jedynie z poziomu przeglądarki. Dzięki temu posługiwanie się wieloma innymi narzędziami będzie znacznie wygodniejsze i będzie przypominać aplikacje dostępne na platformę iOS.