Jak wymienić ekran w iPhone 11? To możliwe — za darmo

Problemy z ekranami smartfonów to jedna z najpopularniejszych usterek dzisiejszych czasów. Jak się okazuje, niewielki procent użytkowników zeszłorocznego telefonu od Apple — iPhone 11 — może doświadczać problemów z dotykiem, które nie wynikają z ich winy a z wadliwego modułu wyświetlacza — czytamy w oficjalnym oświadczeniu firmy. 

Ostatnio w sieci pojawiło się kilka informacji, traktujących o rzekomych problemach z ekranem w iPhonach 12, a w szczególności w modelu 12 mini. Problemy z reakcją na dotyk w tych modelach można było rozwiązać zwykła aktualizacja systemowa, w przeciwieństwie do problemów, które od jakiegoś czasu trapią użytkowników iPhone 11. Pytanie, jak wymienić ekran w iPhone 11, który nie reaguje na dotyk, stało się ostatnimi czasy naprawdę popularne. Wraz z początkiem grudnia, kalifornijska firma rozpoczyna darmowy program wymiany wyświetlaczy w wadliwych egzemplarzach modelu iPhone 11

ekran w iPhone 11 widoczny na tle budynkow
źródło: unsplash.com @mbaumi

Jak sprawdzić, czy mój telefon kwalifikuje do darmowej wymiany?

Jeśli doświadczasz problemów z dotykiem w swoim egzemplarzu iPhone 11, możesz sprawdzić, czy twoje urządzenie objęte jest darmowym programem wymiany wyświetlacza. Aby to zrobić, należy udać się na tę stronę Apple, i wpisać numer seryjny swojego telefonu. Następnie, naszym oczom ukaże się informacja, czy model, który posiadamy, wyposażony jest wadliwy moduł wyświetlacza. Jeśli tak, następnym krokiem będzie znalezienie autoryzowanego serwisu, który dokona bezpłatnej wymiany i nasz ekran w iPhone 11 będzie całkowicie nowy.

Jak wymienić ekran w iPhone 11, który jest pęknięty?

Mechaniczne uszkodzenia, takie jak pęknięcia szybki wyświetlacza to w dalszym ciągu najpopularniejsze uszkodzenia smartfonów. Niestety, w przypadku pękniętego ekranu w modelu iPhone 11, takie uszkodzenie dyskwalifikuje go z programu darmowej wymiany. Szybka nie może posiadać pęknięć, a sam telefon powinien być wyprodukowany pomiędzy listopadem 2019 roku a majem 2020 roku. 

W przypadku pękniętego wyświetlacza lub rozlanego ekranu najrozsądniejszą opcją (choć niestety dość kosztowną) będzie wymiana tego komponentu za dodatkową opłatą w jednym z kilku autoryzowanych serwisów Apple w Polsce.