iOS 15 niedostępny na iPhone 6, 6S, SE (pierwszej generacji)

Apple po wydaniu iPhona 12, pracuje już nad kolejnym modelem swojego flagowca, a co za tym idzie nad nową wersją systemu iOS 15. Jak na razie to wstępne spekulacje, jednak prawdopodobnie nie będą mogły go obsługiwać modele z serii 6 i pierwsza generacja SE.

Długi okres wsparcia

Można wiele złego powiedzieć o amerykańskim gigancie, ale na pewno trzeba mu oddać, że swoje smartfony wspiera przez wiele lat. iPhone 6, miał swoją premierę, ponad 6 lat temu – 9 września 2014 roku. Od tamtego momentu model ten miał możliwość korzystania z najnowszych wersji iOS, co jest wręcz ewenementem, gdy uświadomimy sobie, że gdy konkurencja wspiera swoje telefony przez 3,4 lata, to już jest ogromny sukces.

iOS 14.3 - aktualizacja

Długie wsparcie ma sens?

Niestety trzeba zauważyć, że iPhone 6 nie radził już sobie z aktualną 14 wersją systemu. Jednym z przykładów, który świetnie to potwierdza, jest fakt, że zdarzały mu się ścinki. Dlatego też decyzja o braku wsparcia dla tych modeli, byłaby słuszna. Smartfony te i tak nie mogą obsługiwać najnowszych funkcji systemu, a do tego ich specyfikacja nie pozwala na jego dobre funkcjonowanie. iOS 15, mógłby zatem sprawić, że korzystanie z iPhone 6, 6S i SE, stałoby się uciążliwe, nieprzyjemne.

iOS 15 – jaką decyzję podejmie Apple?

Tego dowiemy się najpóźniej na jesieni, przed premierą nowych modeli smartfonów Apple. Dostosowanie nowej wersji systemu iOS 15, do starych modelów marki, na pewno będzie bardzo trudne i będzie wiązało się z tym wiele wyzwań i problemów do rozwiązania.