hannah busing 2toj 4L8M2M unsplash scaled

iMessage w iOS 14 — brak powiadomień o nowych wiadomościach

Miliony użytkowników na całym świecie zgłaszają problemy z serwisem iMessage w iOS 14. Zdaje się, że istnieje spora grupa użytkowników, którzy nie są powiadamiani o otrzymywanych wiadomościach. Bug, który zdawał się dotykać tylko użytkowników iPhonów 12 — dotyka znacznie szerszego grona użytkowników na wszystkich generacjach telefonów od Apple. 

Nieudolna próba naprawy iMessage w iOS 14.2.1

Na razie nie wiadomo jak wielka jest skala problemu oraz ilu dokładnie użytkowników jest narażonych na brak powiadomień. Pewnym jest natomiast, że Apple jest świadome problemu, gdyż w dzienniku zmian opublikowanym przy okazji wypuszczenia wersji 14.2.1 ukazał się zapis, który wskazywał na rozwiązanie problemu z nieprzychodzącymi wiadomościami MMS. Zdawało się, że problem ten dotyczy wyłączne posiadaczy iPhonów 12, jednakże najnowsze dane sugerują, że jest on bardziej powszechny. 

iMessage w iOS 14 na ekranie iPhone

Ponadto, aplikacja Wiadomości podobnie zachowuje się w przypadku informacji wysłanych poprzez iMessage. Wątek na forum wsparcia Apple w momencie pisania tego artykułu ma ponad 46 stron przepełnionych skargami i zażaleniami od rozgoryczonych użytkowników, którzy nie są powiadamiani o otrzymywanych wiadomościach. 

Czy najnowsze aktualizacja systemu rozwiąże ten problem?

Nawiązując do informacji przedstawionych przez jeden z najpopularniejszych serwisów technologicznych na świecie — The Verge, błąd ten raczej nie zostanie rozwiązany w wersji iOS 14.3. „Wstępne dane wskazują, że błąd pozostał obecny w tej wersji systemu — przynajmniej w kilku przypadkach.(…)”. Pomimo, że najnowsza wersja iOS 14.3 jest już dostępna do pobrania – nadal nie mamy informacji, jakoby ten błąd został naprawiony. 

Ja sam jestem także poszkodowany przez ten błąd. Wysyłanie wiadomości i otrzymywanie powiadomień to całkiem podstawowa funkcja, która obecna jest w telefonach od zawsze. WIele osób, w tym ja, jest rozgoryczonych i rozczarowanych, że Apple jeszcze nie uporało się z problemem iMessage w iOS 14. Na ten moment, wydaje się jednak, że nie pozostaje nic innego jak tylko czekać i nerwowo, manualnie sprawdzać wątki rozmów w poszukiwaniu wiadomości, o których nie zostaliśmy powiadomieni.

Avatar of Filip Chojnacki

Filip Chojnacki

Fan technologii w każdej postaci, lecz przede wszystkim Apple. Oprócz tego - student medycyny interesujący się futbolem, językami obcymi oraz rozwojem osobistym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *