Huawei planuje wypuścić na rynek elektroniczne okulary

Chińska marka bardzo mocno rozpycha się na rynku smartfonów. Według wszystkich dostępnych statystyk sprzedaż urządzeń na czele z flagowymi modelami z serii P wygląda z kwartału na kwartał coraz lepiej. Nie ma zatem chyba nic dziwnego, że producent chce spróbować swoich sił również w innych segmentach rynku. W związku z tym szefostwo firmy podjęło decyzję o wprowadzeniu do sprzedaży w niedalekiej przyszłości okularów elektronicznych.


 Wspomniane okulary mają zadebiutować pod nazwą Smart Eyewear i zostały stworzone we współpracy z bardziej znaną z chińskiego rynku firmą Gentle Monster. Zapowiedź debiutu nowego elektronicznego gadżetu zbiegła się oczywiście z prezentacją najnowszej generacji smartfonów z serii P. Oczywiście modele P30 i P30 Pro swoją popularnością i medialnym szumem jakie wywołują przyćmiły informacje o nowym elektronicznym gadżecie od Huawei. Warto jednak przyjrzeć się nieco bliżej temu jak wyglądają pomysły chińskiego producenta na produkty typu wearable.
 
Wydawać by się mogło, że wspomniane Smart Eyewear będą w jakiś sposób próbować wykorzystać technologię rozszerzonej rzeczywistości, która zyskuje na coraz to większej popularności, chociażby za sprawą fenomenu gry Pokemon Go. Niestety musimy was zasmucić, gdyż nic takiego nie będzie miało miejsca. Co również zasługuje na podkreślenie, sprzęt ten nie będzie nawet wyposażony w aparat fotograficzny.
 
Chińscy inżynierowi postanowili bowiem, że okulary Smart Eyewear dostaną wyłącznie głośniki oraz mikrofon i mają stanowić po prosty ciekawy dodatek do komunikacji ze smartfonem. Zamiast smartwatcha na nadgarstku teraz użytkownikom wystarczyć mają po prostu stylowe okulary na nosie.
 
Jak zatem prezentuje się funkcjonalność elektronicznych okularów? Otóż jak podaje producent sprzęt ten będzie umożliwiał odbieranie połączeń głosowych, prowadzenie rozmów oraz ułatwi komunikację z wirtualnymi asystentami użytkownika, chociażby w postaci Asystenta Google.
 
Na uwagę zasługuje jednak fakt, że nowy elektroniczny gadżet od Huawei’a będzie w pełni zgodny ze standardem IP67, czyli niestraszny będzie mu deszcz czy też kąpiel w basenie. Urządzenie wyposażono w całkiem wydajną baterię o pojemności wynoszącej 2200 mAh. Naładować ją będzie można dwojako-przy użyciu dołączonego do zestawu kabla typu USB-C lub też bezprzewodowo wykorzystując przystosowany do tego celu przez producenta pokrowiec.
 
Ile mają zatem kosztować okulary Smart Eyewear? Na ten moment Huawei nie udzielił niestety informacji na ten temat. Czy zatem urządzenie to może cieszyć się zainteresowaniem ze strony użytkowników, czy też stanie się kolejnym gadżetem, o którym zapomnimy zaraz po premierze? Na ten moment ciężko jest wyrokować. Jeżeli cena będzie odpowiednio niska producent może liczyć na całkiem niezłą sprzedaż. Jak jednak będzie w rzeczywistości przekonamy się dopiero na początku wakacji, gdyż wtedy najprawdopodobniej okulary zadebiutują na rynku.