Huawei P50

Kilka wersji Huawei P50

Chiński gigant zdecydował się wypuścić swojego flagowca Huawei P50 w kilku wersjach. Między innymi w standardowej z systemem Android, a także z autorskim systemem Harmony OS!

System Harmony OS

Huawei P50 ma być produkowany w przynajmniej dwóch wersjach P50 i P50 Pro. Każdy z nich dodatkowo ma występować z systemem Android lub wspomnianym wyżej Harmony OS – z wyjątkiem Chin, które z racji swojego specyficznego rynku dostaną tylko wersję z autorskim systemem.

Producent deklaruje, że ich system nie jest kopią rozwiązań konkurencji (Android, iOS). Harmony OS będzie z pewnością otwarty na współpracę z zewnętrznymi urządzeniami i oprogramowaniami. Dzięki temu, użytkownicy decydujący się na ten system, będą mieli łagodniejsze przejście z aktualnych systemów na nowy, mogąc korzystać ze znanych im programów, czy też w łatwy sposób podłączając smartfona do ich urządzeń.

Harmony OS logo
Harmony OS

Korzystanie z Harmony OS powinno być intuicyjne i przyjemne. Po więcej informacji o samym systemie odsyłam do naszego artykułu “Huawei publikuje Harmony OS 2.0 na pierwszych smartfonach

Specyfikacja Huawei P50

Smartfon ma mieć premierę w Azji późną wiosną, tak więc dokładna specyfikacja Huawei P50 nie jest nam jeszcze znana. Dostępnych nam na ten moment informacji jest niewiele, mimo tego na ich podstawie i poprzednich modelach telefonów chińskiego giganta możemy mniej więcej określić, jaka ona będzie.

Prawdopodobnie smartfon będzie wyposażony w procesor Kirin 9000/9000E – jest on energooszczędny. Pamięć, jaką będzie posiadać to minimum 6 GB RAM, a do naszej dyspozycji dostaniemy przestrzeń dyskową o wartości 128 lub 256 GB.

Ekran będzie wykonany w technologii OLED, a jego przekątna w zależności od modelu zakłada się, że będzie się wahać od 6,1 do 6,8 cala.

Na temat aparatu w Huawei P50 nic nie wiadomo, oprócz tego, że nie będzie on posiadał mniej niż 5 aparatów (w tym przynajmniej jednym szerokokątnym).

Kiedy premiera?

Tak jak wyżej wspomniałem, smartfon ma mieć premierę pod koniec wiosny w Azji. Nie wiadomo kiedy swoje wersję dostanie reszta świata, tak jak i sama cena jeszcze nie została podana. Kolejne informacje, dotyczące specyfikacji, wersji czy premiery pojawią się w następnych tygodniach. Będziemy Was o tym informować na bieżąco.

Avatar of Mateusz Beczek

Mateusz Beczek

Illustrator, grafik i pasjonat technologii. Godzinami może rozmawiać o finansach i uprawiać sport.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *