Huawei kupiło 90 patentów od BlackBerry

Chiński koncern Huawei zakupił kilkadziesiąt patentów z dziedziny technologii mobilnych od firmy BlackBerry – taką informacją podzielił się Steve Rai – dyrektor finansowy, kanadyjskiej firmy.

Tysiące patentów

BlackBerry to firma, której sprzedaż telefonów była świetna na początku XXI wieku. Oferowała różnego rodzaje modele, które były przeznaczone np. do biznesmenów. Ich znakiem rozpoznawczym była fizyczna klawiatura QWERTY, w którą były wyposażone. Jednym z najlepszych modeli tej marki jest BlackBerry KEYone, który swoją premierę miał rok temu.

Stan ten jednak znacząco się zmienił i firma od lat nie jest, w stanie nawiązać równej rywalizacji z konkurentami takimi jak wyżej wspomniane Huawei, Apple czy Xiaomi. Aktualnie BlackBerry jeżeli sprzedaje jakiś model swojego telefonu to poprzez udzielenie licencji innej firmie.

Jednak firma posiada tysiące, a będąc bardziej szczegółowym 38 tysięcy zgłoszonych patentów. Nie wiadomo, ile są one warte, ponieważ pomysł jest wyceniany na tyle, po ile inni są, w stanie za niego zapłacić.

90 patentów

Koncern Huawei postanowił zakupić 90 patentów od BlackBerry związanych głównie z technologiami mobilnymi. Nie wiadomo jednak dokładnie o jakie rozwiązania chodzi i czy firma postanowi je wprowadzić do swoich modeli smartfonów. Niewątpliwie wiele z nich mogłoby okazać się rewolucyjnymi i zaoferować pewien powiew świeżości na rynku urządzeń mobilnych.

Jedno jest pewne, Huawei nie zdecyduje się na wprowadzenie fizycznej klawiatury do swoich smartfonów.