FarCry 6

Far Cry 6 – fabuła, świat, rozgrywka, data premiery?

W 2004 roku Ubisoft wydał pierwszą część serii Far Cry. Na tamte czasy gra prezentowała przełomową grafikę, która zachęciła wielu graczy do kupna. Far Cry 6 to kolejna część serii, która ma ukazać się w tym roku. Poniżej kilka informacji dotyczących rozgrywki, fabuły czy świata gry.

Fabuła

Yara – to nowa fikcyjna wyspa, na której obserwować będziemy walkę ruchu oporu z aktualną władzę, którą sprawuje dyktator Anton Castillo wraz ze swoim synem Diego. Na przeciw nim stanie główny bohater gry Dani Rojas, należący do ruchu oporu. Co ciekawe, w tej części gracz będzie mógł wybrać płeć protagonisty. Nie będzie to miało żadnego wpływu na rozgrywkę, za to na pewno pogłębi imersje płynącą z niej.

Far Cry 6
goodfon com

Rozgrywka i świat gry

Far Cry 6 będzie prezentować podobną rozgrywkę do ostatnich części. Jest to pierwszoosobowy shooter w otwartym świecie, w którym możemy poruszać się różnego rodzaju pojazdami. Sama wyspa oferować będzie o wiele większą ilość infrastruktury miejskiej na czele ze stolicą wyspy – Esperanza. Jest to nowość w tej serii, która dotychczas oferowała ogromną dziką połać terenu taką jak dżungle, lasy itp. Nawet piąta część serii dziejąca się w USA nie posiadała dużej ilości zurbanizowanych terenów.

Sam świat gry będzie jak dotąd największym ze wszystkich dotychczas dostępnych w serii. Poruszać się po nim będziemy najróżniejszymi sposobami – od jazdy konnej, poprzez podróż samochodem, na wyprawie czołgiem kończąc. Poruszając się pieszo po świecie gry, do obrony dostaniemy spory arsenał broni – nie tylko palnej. Jednym z ciekawszych narzędzi będzie miotacz płomieni.

far cry 6 2
wall.alphacoders.com

Udoskonalony system towarzyszy

Tak jak w części piątej, tak i w Far Cry 6 powróci system towarzyszy. Do naszej dyspozycji możemy jednak „zatrudnić” tylko postacie zwierzęce. Jak do tej pory przedstawiono nam Chorizo – pieska poruszającego się na wózku. Podczas rozgrywki będzie on mógł np. odwrócić uwagę przeciwników, dzięki czemu my będziemy mogli przekraść się niezauważeni lub zaatakować z zaskoczenia.

Far Cry 6Chorizo
ubisoft.com/pl

Tryb kooperacji i data premiery

W grze pojawi się system kooperacji, który umożliwi dwóm graczom przemierzanie świata i wspólne poznawanie fabuły gry. Niestety na ten moment nie wiadomo jeszcze w jaki sposób będzie on działać.

Far Cry 6 początkowo miał premierę ustaloną na 18 lutego 2021 roku. Ubisoft jednak podjął decyzje i przesunął premierę na prawdopodobnie maj tego roku. W najbliższym czasie powinniśmy dowiedzieć się czegoś więcej o samej grze jak i dacie premiery. Na pewno was o tym poinformujemy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *