glen carrie ra4vJwxnvAo unsplash scaled

Facebook kontra Apple — czy firma Marka Zuckerberga wkrótce się podda

Napięte relacje na linii Facebook kontra Apple zdają się trwać w najlepsze. Jednakże wszystko wskazuje na to, że firma Marka Zuckerberga ulegnie nowym, bardziej rygorystycznym zasadom prywatności Apple i pogodzi się z faktem wdrożenia do iOS funkcji umożliwiającej użytkownikom blokowanie ich śledzenia przez aplikacje. 

Facebook wysyła wiadomości do swoich partnerów, że „nie ma wyjścia” 

Jak donosi iMore, Facebook wysłał kolejną porcję e-maili, do firm, które wykupują u giganta reklamy, zaznaczając w nich, że pomimo iż nie zgadzają się z planowanymi zmianami, które wdroży Apple, to nie mają innego wyjścia niż się do nich dostosować. Firma Marka Zuckerberga twierdzi również, że nowa funkcja blokowania śledzenia przez aplikacje w ciężkim stopniu odbije się na skuteczności, optymalizacji i efektywności personalizowanych kampanii internetowych. W e-mailu możemy również przeczytać, że „Zmiany Apple przyniosą korzyści dla nich, jednocześnie powodując straty dla całej branży i dla możliwości efektywnego pozycjonowania na rynku oraz rozwoju poprzez personalizowane reklamy dla firm każdej wielkości”. 

photo 1568378780196 a9a0444a9151?ixid=MXwxMjA3fDB8MHxwaG90by1wYWdlfHx8fGVufDB8fHw%3D&ixlib=rb 1.2
źródło: unsplash.com

Prawdziwa esencja tej wiadomości znajduje się jednak dalej, gdzie firma Marka Zuckerberga stwierdza, że nie ma innego wyjścia jak zaakceptować nowe warunki polityki prywatności Apple, gdyż w przeciwnym razie mogłoby to skutkować całkowitym usunięciem Facebooka i innych jego aplikacji z AppStore. 

Nowy rozdział sporu Facebook kontra Apple 

Wiadomości, które Facebook wysyła do swoich partnerów reklamowych, zdają się potwierdzać, że czeka nas nowy etap sporu. Spięcie na linii Facebook kontra Apple trwa od dawna, a w ostatnich tygodniach było bardzo gorąco, kiedy to Facebook wykupił atakujące Apple reklamy w amerykańskiej prasie

messenger na iphone - Facebook kontra apple
źródło: unsplash.com

Mimo że jestem pewny tego, iż to nie ostatni artykuł w sprawie konfliktu Facebook kontra Apple, to wydaje się, że w następnych tygodniach wszystko nieco ucichnie, a Facebook chcąc dalej oferować swoje aplikacje w AppStore przystanie na niewygodne dla siebie warunki.

Miniturka Glen Carrie on Unsplash

Avatar of Filip Chojnacki

Filip Chojnacki

Fan technologii w każdej postaci, lecz przede wszystkim Apple. Oprócz tego - student medycyny interesujący się futbolem, językami obcymi oraz rozwojem osobistym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *