ekrany boe już wkrótce znajdą się w iPhonach 12

Ekrany BOE w najnowszych iPhonach — nowy dostawca wyświetlaczy dla 10 mln smartfonów

Przez wiele lat ekrany OLED w iPhonach dostarczane były wyłącznie przez dwie azjatyckie marki — Samsunga i LG. W 2021 roku ta sytuacja ulegnie zmianie i do wyżej wymienionego grona dołączy chiński producent. Ekrany BOE, bo to o tej firmie mowa, znajdą swoje miejsce w 10 milionach urządzeń, a to tylko początek. 

BOE — czyli największy producent ekranów LCD w Chinach

Artykuł warto zacząć od krótkiej wzmianki na temat firmy BOE. Jest to największy chiński producent ekranów LCD, który w już kilka lat temu dostarczał ekrany LCD do poprzednich generacji smartfonów Apple.

ekrany BOE na targach IPC
źródło: boe.com

Odkąd Apple wypuściło na rynek iPhone X wraz z ekranem OLED, Chińczycy starali się przejść kontrolę jakości, aby być dostawcą ekranów dla kalifornijskiego producenta. Próby te były cały czas bezskuteczne — aż dotąd. Pod koniec 2020 roku ekrany BOE skutecznie przeszły kontrolę jakości i od teraz mogą być montowane w iPhonach.

Ekrany BOE na początek znajdą się w 10 milionach urządzeń

Kalifornijski producent na sam początek zamówił 10 milionów ekranów u BOE. Jak donosi Digitimes, znajdą one swoje miejsce w iPhonach 12

Warto podkreślić, że w umowie, którą firma zawarła z Apple, znajdują się zapisy, na mocy których liczba zamawianych komponentów będzie sukcesywnie rosnąć przez cały rok. Finalnie, celem jest, aby pod koniec 2021 roku ekrany BOE znalazły się w większej ilości urządzeń niż ekrany LG.

Czy ekrany BOE są takiej samej jakości jak inne ekrany iPhone 12?

Z całą pewnością tak. Pomimo że BOE to nowy dostawca OLED-ów, to należy spodziewać się identycznej jakości wyświetlaczy jak w ekranach LG czy Samsunga. 

photo 1604054923518 e491a9a6afbb?ixid=MXwxMjA3fDB8MHxwaG90by1wYWdlfHx8fGVufDB8fHw%3D&ixlib=rb 1.2
źródło: unsplash.com

Dlaczego? Otóż wymagania jakościowe Apple są wybitnie rygorystyczne. Spełnienie wszystkich warunków automatycznie stawia ekrany BOE na tym samym poziomie co ekrany innych dostawców.

Ponadto, BOE nie jest anonimową firmą. Nie tylko są największym producentem ekranów LCD w Chinach, lecz także, jak donosi Wired, dostarczali oni ekrany OLED do high-enodwych modeli Huawei’a. Jakby tego było mało, wysoce prawdopodobne wydaje się, że ich OLED-y znajdą się również w telefonach Samsunga.

Photo by Tyler Lastovich on Unsplash

Avatar of Filip Chojnacki

Filip Chojnacki

Fan technologii w każdej postaci, lecz przede wszystkim Apple. Oprócz tego - student medycyny interesujący się futbolem, językami obcymi oraz rozwojem osobistym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *