Dostępność PlayStation 5 — czy to koniec problemów zakupem konsoli w Polsce?

Najnowsza konsola od Sony cieszy się niesamowitą popularnością w naszym kraju. Tak naprawdę, dostępność PlayStation 5 jest mocno ograniczona w całej Europie. Jednakże wysoce prawdopodobne jest, że wkrótce te problemy się skończą. Przynajmniej na jakiś czas. 

RTV Euro AGD potwierdza datę dostawy! 

Jeden z kilku polskich dystrybutorów, RTV Euro AGD potwierdził właśnie na swojej stronie internetowej, że kolejna dostawa PlayStation 5 potwierdzona jest na koniec Stycznia. To nieco przełomowa wiadomość, biorąc pod uwagę fakt, że konsol brakuje na sklepowych półkach w prawie całej Europie. 

dostępność PlayStation 5 w Polsce nowe informacje
źródło:euro.com.pl

Sklep zaznacza, że w pierwszej kolejności możliwość zamówienia konsoli dostaną Ci klienci, których zamówienia zostały uprzednio anulowane. Ponadto, z racji na ogromny popyt obowiązywać będzie limit jednej konsoli na osobę, nawet w przypadku chęci zamówienia większej ilości sztuk. 

Sklep sugeruje także, aby wszystkie chętne osoby zapisały się do newslettera sklepu, gdyż to właśnie tym osobom zostanie zaproponowana opcja kupna konsoli w następnej kolejności. 

Gwoli przypomnienia, PlayStation 5 w Polsce dostępna jest w dwóch wersjach: z napędem optycznym w cenie 2299 PLN oraz w wersji Digital Edition bez napędu optycznego za 1849 PLN.

photo 1610119857290 ef77d22bba97?ixid=MXwxMjA3fDB8MHxwaG90by1wYWdlfHx8fGVufDB8fHw%3D&ixlib=rb 1.2
źródło: unsplash.com

Ograniczona dostępność PlayStation 5 to częściowo dobra wiadomość dla jej producenta

Sony osiągnęło ogromny sukces sprzedażowy dzięki premierze swojej konsoli najnowszej generacji. Według wstępnych szacunków firma sprzedała około 3.4 miliona egzemplarzy w nieco ponad miesiąc od premiery. Tak wysoki wynik bezpośrednio spowodował, że dostępność PlayStation 5 w całej Europie była mocno ograniczona. Ba, w niektórych krajach do tej pory kupno konsoli graniczy z cudem. 

Mówi się, że duża dostawa konsol jest już w drodze do Europy, co z całą pewnością pozwoli zakopić chęć zakupu u sporej części graczy. Czy liczba tych egzemplarzy będzie wystarczająca? Cóż, aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy jeszcze poczekać.

źródło

Miniaturka by Martin Katler on Unsplash