martin katler caNzzoxls8Q unsplash scaled

Dostępność PlayStation 5 — czy to koniec problemów zakupem konsoli w Polsce?

Najnowsza konsola od Sony cieszy się niesamowitą popularnością w naszym kraju. Tak naprawdę, dostępność PlayStation 5 jest mocno ograniczona w całej Europie. Jednakże wysoce prawdopodobne jest, że wkrótce te problemy się skończą. Przynajmniej na jakiś czas. 

RTV Euro AGD potwierdza datę dostawy! 

Jeden z kilku polskich dystrybutorów, RTV Euro AGD potwierdził właśnie na swojej stronie internetowej, że kolejna dostawa PlayStation 5 potwierdzona jest na koniec Stycznia. To nieco przełomowa wiadomość, biorąc pod uwagę fakt, że konsol brakuje na sklepowych półkach w prawie całej Europie. 

dostępność PlayStation 5 w Polsce nowe informacje
źródło:euro.com.pl

Sklep zaznacza, że w pierwszej kolejności możliwość zamówienia konsoli dostaną Ci klienci, których zamówienia zostały uprzednio anulowane. Ponadto, z racji na ogromny popyt obowiązywać będzie limit jednej konsoli na osobę, nawet w przypadku chęci zamówienia większej ilości sztuk. 

Sklep sugeruje także, aby wszystkie chętne osoby zapisały się do newslettera sklepu, gdyż to właśnie tym osobom zostanie zaproponowana opcja kupna konsoli w następnej kolejności. 

Gwoli przypomnienia, PlayStation 5 w Polsce dostępna jest w dwóch wersjach: z napędem optycznym w cenie 2299 PLN oraz w wersji Digital Edition bez napędu optycznego za 1849 PLN.

photo 1610119857290 ef77d22bba97?ixid=MXwxMjA3fDB8MHxwaG90by1wYWdlfHx8fGVufDB8fHw%3D&ixlib=rb 1.2
źródło: unsplash.com

Ograniczona dostępność PlayStation 5 to częściowo dobra wiadomość dla jej producenta

Sony osiągnęło ogromny sukces sprzedażowy dzięki premierze swojej konsoli najnowszej generacji. Według wstępnych szacunków firma sprzedała około 3.4 miliona egzemplarzy w nieco ponad miesiąc od premiery. Tak wysoki wynik bezpośrednio spowodował, że dostępność PlayStation 5 w całej Europie była mocno ograniczona. Ba, w niektórych krajach do tej pory kupno konsoli graniczy z cudem. 

Mówi się, że duża dostawa konsol jest już w drodze do Europy, co z całą pewnością pozwoli zakopić chęć zakupu u sporej części graczy. Czy liczba tych egzemplarzy będzie wystarczająca? Cóż, aby odpowiedzieć na to pytanie, musimy jeszcze poczekać.

źródło

Miniaturka by Martin Katler on Unsplash

Avatar of Filip Chojnacki

Filip Chojnacki

Fan technologii w każdej postaci, lecz przede wszystkim Apple. Oprócz tego - student medycyny interesujący się futbolem, językami obcymi oraz rozwojem osobistym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *