Przewidywana data premiery Samsung Galaxy S21 oraz specyfikacja techniczna

Po nieco opóźnionej premierze flagowych telefonów od Apple z linii iPhone 12 następną wielką premierą w świecie telefonów komórkowych będzie prezentacja flagowców Samsunga. Najnowsze przecieki sugerują, że data premiery Samsung Galaxy S21 Ultra, oraz innych smartfonów z tej linii to 14 stycznia, 2021 roku. Jest to sporym zaskoczeniem, gdyż poprzednie premiery flagowców od Samsunga zazwyczaj odbywały się pod koniec lutego lub na początku marca. Co więcej, to nie jedyne przecieki, jakie wypłynęły do sieci. Co jeszcze wiadomo o Samsung Galaxy S21?

Data premiery Samsung Galaxy S21 oraz kolory urządzeń

Na styczniowej konferencji, Samsung prawdopodobnie zaprezentuje trzy modele — Samsung Galaxy S21, S21+ oraz S21 Ultra. Najnowsze informacje, przedstawione przez @evleaks, wskazują na to, że podstawowy flagowiec — Samsung Galaxy S21 zadebiutuje w czterech kolorach — czarnym, białym, złotym oraz fioletowym. Nieco większy model — Galaxy S21+ zadebiutuje w czarnym, niebieskim, oraz fioletowym. Najmocniejszy z całej trójki, Samsung Galaxy S21 Ultra prawdopodobnie dostępny będzie jedynie w dwóch wersjach kolorystycznych — Czarnej, oraz jasnoniebieskiej.

Data premiery Samsung Galaxy S21 została ustalona na 14 stycznia — to tego dnia odbędzie się event Galaxy Unpacked.

B7DFF61B 8BA6 4C7E 8772 7EAFE78CCA5A
Źródło: gsmarena.com

Co ciekawe, nowe telefony Samsunga będą dostępne w sklepach 29 stycznia. Pomimo, że data premiery Samsung Galaxy S21 ustalona jest na termin dwa tygodnie wcześniej — tego dnia rozpocznie się przedsprzedaż urządzeń.

Samsung Galaxy S21 – wyświetlacz 

Wszystkie modele z rodziny S21 będą wyposażone w płaskie, niemalże bezramkowe wyświetlacze. Wzorem poprzednich modeli, w wyświetlaczu znajdzie się niewielkie wycięcie na przednią kamerę. 

Jeśli chodzi o rozmiary ekranów, Galaxy S21 ma posiadać ekran o przekątnej 6,2 cala a model S21+ o przekątnej 6,7 cala. Oba ekrany cechować będzie rozdzielczość 1080p oraz częstotliwość odświeżania na stałym poziomie 120Hz. 

Samsung galaxy s 21 którego data premiery będzie w styczniu
Źródło: @evleaks

Samsung Galaxy S21 Ultra wyposażony będzie w najlepszy ekran z całej trójki. Rozdzielczość wyniesie 3200 x 1440 pikseli a przekątna ekranu równa będzie 6,8 cala. Kolejnym wyróżnikiem modelu Ultra będzie adaptacyjne odświeżanie ekranu. W zależności od wyświetlanego obrazu będzie się ono wahać od 1Hz do 120Hz.

Specyfikacja techniczna Samsung Galaxy S21 – podzespoły 

Wszystkie najnowsze flagowce Samsunga będą wyposażone w procesory Qualcomma lub autorski procesor Samsunga – Exynos. I tak w zależności od rynku, możemy oczekiwać najnowszego modelu – Snapdragona 888 lub Exynosa 2100. 

Mówi się, że nowe telefony standardowo będą wyposażone w 128GB pamięci na dane, oraz 8GB pamięci operacyjnej RAM. Podobnie jak w przypadku wyświetlacza, model Galaxy S21 Ultra będzie najlepiej wyposażony z całej trójki i będzie mógł pochwalić się 256 GB pamięci na dane oraz 12GB pamięci RAM. 

Mówiąc o baterii, należy podkreślić, że będzie ona rosła proporcjonalnie do rozmiaru całego telefonu. Konkretnie, w modelu S21 jej pojemność to 4000mAh, w S21+ — 4800mAh, a w modelu Ultra – 5000mAh. 

Ponadto, wszystkie modele będą wyposażone w łączność 5G, Wi-Fi 6 oraz Bluetooth 5.1. 

Specyfikacja aparatu w modelach z linii S21

W kwestii aparatu identycznie jak w każdej innej kwestii Samsung Galaxy S21 Ultra będzie mógł poszczycić się najlepszą specyfikacją oraz największą ilością obiektywów. tych będzie aż sześć

Smartfon będzie wyposażony w dwa obiektywy tele, oferujące 3-krotne oraz 10-krotne powiększenie (odpowiednik ogniskowej 72 mm i 240 mm), wraz z optyczną stabilizacją obrazu. Ponadto, mówi się, że na wzór zeszłorocznego modelu, Samsung zaoferuje zoom hybrydowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu użytkownicy będą mogli przybliżyć obraz nawet 50 czy 100-krotnie!

Zmiany nie ominą także głównego obiektywu. Rodzielczość pozostanie niezmienna — dalej będzie wynosić 108 megapikseli. Zmianie ulegnie za to kąt widzenia obiektywu, który będzie nieco szerszy (odpowiednik 24 mm vs. 26 mm w modelu S20 Ultra). Co ważne, model S21 Ultra po raz pierwszy w historii serii Galaxy oferować będzie laserowy autofokus, który na pleckach urządzenia wygląda jak obiektyw. 

Ponadto, smartfon będzie wyposażony w ultraszerokokątny obiektyw o rozdzielczości 12 MP oraz przednią kamerę o niespotykanie wysokiej rozdzielczości 40 megapikseli.

Jeśli chodzi o modele S21 i S21+, to w tych modelach możemy spodziewać się trzech obiektywów. Główny obiektyw ma posiadać rozdzielczość 64 MP, podczas gdy ultraszeroki oraz obiektyw tele posiadać będą obiektywy o rozdzielczości 12 MP.

Więcej na temat aparatów w najnowszych Galaxy S21 – tutaj.