Oferta pakietu Apple One

Apple One: Ile kosztuje i czy warto subskrybować?

Apple One wystartowało w Polsce 30.10.2020 roku jako pakiet wszystkich usług subskrypcyjnych firmy z Cupertino. Czy warto skorzystać z tej pakietowanej wersji już teraz? Przekonajmy się.

Czym jest Apple One?

Apple One jest to abonamentowy pakiet stworzony w głównej mierze dla użytkowników sprzętu tej firmy. Częściowo tylko jest on dostępny dla użytkowników, którzy nie korzystają ze sprzętu Apple. W ramach subskrybcji otrzymujesz dostęp do pakietu kilku usług multimedialnych. W skład pakietu wchodzą aplikacje, które umożliwiają dostęp do streamingu muzyki (Apple Music), filmów oraz seriali (Apple TV+), a także gier (Apple Arcade). Kwestią, o której warto wspomnieć, jest również większa ilość miejsca na dysku w chmurze (iCloud). Najważniejszą cechą pakietu jest jednak jego dużo niższa cena niż gdybyśmy kupowali każdą z tych usług oddzielnie. 

Ile kosztuje Apple One i co otrzymujesz w ramach pakietu?

Wybierając pakiet Apple One masz możliwość skorzystania z jednego z dwóch abonamentów. Pierwszy jest przeznaczony dla użytkowników indywidualnych, a drugi dla rodziny. W przypadku pakietu rodzinnego (który jest droższy) możesz stworzyć grupę, do której dołączą członkowie twojej rodziny. Dzięki temu wszyscy będziecie mogli cieszyć się tymi samymi dobrodziejstwami. Zaprosić możesz 5 osób, a więc w pakiecie rodzinnym znajdzie się miejsce dla 6 osób. Ważną informacją jest jednak fakt, że każdy z członków rodziny loguje się za pomocą własnego Apple ID, a więc każdy będzie miał dostęp do indywidualnych rekomendacji oraz usług. Ceny obydwu pakietów Apple One prezentują się następująco:

Zrzut ekranu 2020 11 22 o 17.51.37
Źródło: Apple.com/pl/
  • Pakiet “Dla ciebie”, jego koszt wynosi 24,99 zł miesięcznie. W pakiecie otrzymujesz dostęp do usług Apple oraz 50 GB miejsca na dysku iCloud.
  • Pakiet “Dla rodziny”, kosztuje 39,99 zł miesięcznie. Pakiet jest przeznaczony dla 6 osób, z czego każda z nich loguje się za pomocą osobnego Apple ID. Łącznie w pakiecie otrzymujecie dostęp do 200 GB miejsca na dysku iCloud. Należy jednak pamiętać, że miejsce to jest dzielone na wszystkich użytkowników

znając już ceny każdego z pakietu, można wysnuć wniosek, że jest to całkiem opłacalna usługa. Chcąc wykupić dostęp do każdej z usługi osobno trzeba zapłacić około 50 zł więcej. Warto wiedzieć, że sam dostęp do Apple Music kosztuje około 20 zł, a dostęp do Apple TV+ około 25 zł. Nie wspominamy już o dodatkowym miejscu na dysku iCloud. Jak widać, zakup każdej usługi osobno, przestaje mieć sens, skoro można wykupić dostęp do jednego pakietu w niższej cenie.

Pytanie pojawia się jednak gdy zastanowimy się nad tym czy wszystkie te usługi są nam potrzebne. A nawet jeżeli tak to czy nie jesteśmy np. studentem? Jako student kupując Apple Music za 9,90 miesięcznie ma się automatycznie dostęp do Apple TV+, za dodatkowe 4,99 miesięcznie można dokupić dodatkowe miejsce w iCloud i w ten sposób mieć niemal cały pakiet w dużo niższej cenie.

Materiał reklamowy Apple TV+ w ofercie dla studenta
Źródło: Apple.com/pl/

Czy warto zacząć korzystać z Apple One?

Jeżeli jesteś użytkownikiem produktów firmy z Cupertino (i nie jesteś studentem…) i na co dzień korzystasz z Apple Music lub Apple TV+, zakup pakietu Apple One będzie bardzo opłacalny. Nie dość, że zaoszczędzisz pieniądze, które przeznaczałbyś na zakup dwóch subskrybcji osobno, to dostajesz również dostęp do Apple Arcade oraz dodatkową pamięć w iCloud.

https://www.youtube.com/watch?v=2O7gEDixBKM
Reklama Apple Arcade, kanał Apple na Youtube

To wszystko zaczyna się już w przypadku pakietu “Dla ciebie”. Jeśli jednak członkowie twojej rodziny korzystają z usług Apple, muszą oni kupować osobne subskrybcje dla siebie. Dzięki pakietowi “Dla rodziny” będziecie mogli podzielić się kosztami i korzystać z tych samych usług co wcześniej. Zależnie od tego ile osób będzie korzystać z tego pakietu, jego koszt na osobę wyniesie od niespełna 7 zł w przypadku 6 użytkowników lub 20 zł w przypadku dwóch osób korzystających. Jak widać jest to opcja, którą warto rozważyć. 

W przypadku Apple One, możesz skorzystać z miesięcznego okresu próbnego, który jest w pełni darmowy. Jest to jednak opcja dostępna tylko i wyłącznie dla nowych użytkowników. Aby skorzystać z tej promocji, musisz wejść do Apple Store i znaleźć opcje “Subskrybcje”. Znajduje się ona w menu, który zobaczysz po kliknięciu awataru, który znajduje się w prawym górnym rogu ekranu. Z dalszymi krokami na pewno dasz sobie radę.

Avatar of Robert Miroszewski

Robert Miroszewski

Piszę o technologii, gadżetach a nierzadko również o grach, które ubóstwiam w wolnym czasie. Fan produktów z jabłuszkiem. Zawodowo zajmuję się zarządzaniem projektami.

1 Comment

  1. […] czyli iPhone, iPad, Mac, Apple Watch i Apple TV. Dodatkowo wybrano również grę roku w sekcji Apple Arcade. Pełny ranking wygranych sprawdzisz […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *