Cyberpunk 2077 CD Project ponownie przeprasza i przedstawia plany rozbudowy gry

Cyberpunk 2077 miał swoją premierę kilka tygodni temu. Ten czas jednak nie wystarczył do tego, by gracze zapomnieli o fatalnym stanie gry, a developerzy jak dotąd nie zdążyli załatać wszystkich błędów. Producent gry postanowił przeprosić jeszcze ras wszystkich i przedstawił plan rozbudowy gry.

Nienaganna reputacja

Od premiery pierwszego wiedźmina CD Project mocno pracował nad swoją reputacją i zdobyciem zaufania graczy. Po długotrwałym wspieraniu trzeciej części serii i wielu darmowych dodatkach developerowi udało się osiągnąć cel. Niestety, nieudana premiera Cyberpunk 2077 i jego wycofanie z PlayStation Store odwróciła sytuację o 180 stopni, przez co twórcy muszą na nowo pracować na zaufanie.

Cyberpunk 2077
epress.co.uk

Kolejne przeprosiny

Developer przepraszał już za stan gry, mimo tego nie załagodziło to sytuacji (co z resztą nikogo nie powinno dziwić). Dlatego, Marcin Iwiński – współzałożyciel firmy, postanowił wraz ze studiem opublikować film, przepraszając i tłumacząc zaistniałą sytuację.

„Pomimo dobrych recenzji na PC, konsolowa wersja Cyberpunka 2077 nie osiągnęła takiego standardu jakości, w jaki celowaliśmy. Ja, wraz z całym kierownictwem chcielibyśmy za to serdecznie przeprosić, czemu pragnę publicznie dać wyraz za pomocą tego nagrania. Prosimy was, żebyście nie obwiniali naszych zespołów o to, co się stało. To są niezwykle utalentowani i ciężko pracujący ludzie.

Ostateczne decyzje są podejmowane przeze mnie i przez zarząd i to my zadecydowaliśmy o wydaniu gry. Choć, uwierzcie mi, nigdy nie chcieliśmy, żeby tak to się skończyło. Zapewniam was, że damy z siebie wszystko, aby odzyskać wasze zaufanie.”

Dodatkowo tłumaczy on, że klucze do gry w wersji recenzenckiej zaczęto wysyłać dopiero 8 grudnia, dlatego, że twórcy ciągle pracowali nad aktualizacją, która miała premierę w dniu wydania gry. Sama pandemia też miała duży wpływ na przebieg prac, co wpłynęło na stan gry.

Plany rozwoju Cyberpunk 2077

W ciągu niecałych dwóch tygodni gracze dostaną kolejną aktualizację, a następna (znacznie większa) będzie dostępna w ciągu następnych tygodni. W nadchodzących miesiącach dowiemy się także, o kolejnych rozszerzeniach. Marcin Iwiński przekazał także, że długoterminowe plany rozwoju gry, nie uległy zmianie.