Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 przyćmił niemal całą branżę gier

To właśnie 10 grudnia 2020 roku byliśmy świadkami wielkiej premiery Cyberpunk 2077, która namieszała w świecie gier, zawiesiła wiele serwerów i wzbudziła nieposkromione pokłady emocji. To Cyberpunk 2077, niesamowita produkcja studia CD Project Red miliony serc graczy podbił ale też tysiące zawiódł.

Długo oczekiwana premiera

Czas pracy nad grą wynosił nieco ponad 8 lat, co oznacza, że rozmach całego przedsięwzięcia jest naprawdę gigantyczny. Pierwszą zapowiedź gry ujrzeliśmy w 2012 roku i aż do dziś CD Project Red dawkował pewne informacje o nowym uniwersum. Trzeba jednak przyznać, że w ostatnich tygodniach Cyberpunk wychodził niemal z naszej lodówki. Informacji zarówno w sieci jak i w realnym życiu było co nie miara a w przedsięwzięcie zaangażowano nie jedno znane nazwisko.

Cyberpunk pobija rekordy

Gra ukazała się na PC, PlayStation 4, Play Station 5, Xbox One, Xbox X oraz Google Stadia. Dzięki platformie Steam oraz GOG mogliśmy grę zamówić w przedsprzedaży. Takich zamówień jak się okazuje było ponad 8 milionów, co jest absolutnym rekordem i hitem.


Wrażenia graczy nie są już takie jednoznaczne i niestety część osób skarży się na błędy, na które można się natknąć w czasie rozgrywki. Nie jest to nic nowego, gdyż przy tak dużych produkcjach pewien poziom błędów występuje jeszcze przez długi czas po premierze.

Cyberpunk premiera

Nowe uniwersum na lata

Trzeba też spojrzeć na Cyberpunk jak na produkcję, która wprowadza zupełnie nowe uniwersum, którego rozwój można zaplanować na dobrych kilka lub kilkanaście lat. Bardzo możliwe, że to co otrzymujemy na premierze, jest tak naprawdę wstępem do całego zestawu przygód, które mogą się pojawić.
Cyberpunk 2077 już teraz jest dostępny w języku polskim a wersję cyfrową na PC kupimy za nieco powyżej 200 zł.

Avatar of Robert Miroszewski

Robert Miroszewski

Piszę o technologii, gadżetach a nierzadko również o grach, które ubóstwiam w wolnym czasie. Fan produktów z jabłuszkiem. Zawodowo zajmuję się zarządzaniem projektami.

1 Comment

  1. […] z premierą Cyberpunk 2077 oraz Google Stadia, otrzymaliśmy kolejną możliwość na grę w premierowy tytuł. Tym razem bez […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *