Cyberpunk premiera

Cyberpunk 2077 na Google Stadia – czy warto?

Wraz z premierą Cyberpunk 2077 oraz Google Stadia, otrzymaliśmy kolejną możliwość na grę w premierowy tytuł. Tym razem bez wymaganego sprzętu, który dla Cyberpunk stanowi pewne wyzwanie jeżeli chcemy pograć na parametrach wyższych niż minimalne.

10 grudnia odbyła się premiera gry Cyberpunk 2077 autorstwa CD Project Red. Grę udostępniono na PC, platformę Play Station, Platformę Xbox a także na Google Stadia. Już na starcie gra okazała się być rekordową pod kilkoma względami. Więcej na ten temat piszemy tu.

Jak działa Google Stadia?

Google Stadia to autorskie rozwiązanie oferujące możliwość grania w gry bez względu na ich wymagania sprzętowe. Wybrany przez nas tytuł jest odpalany w chmurze a my za pośrednictwem internetu otrzymujemy na komputer jedynie obraz z gry a także przesyłamy swoje polecenia.

Google Stadia i Cyberpunk 2077
Źródło: stadia.google.com

Taki sposób działania powoduje, że wymagania sprzętowe stawiane przez najnowsze gry nie muszą stanowić dla nas bariery. Odpowiednie serwery wykonają wszystkie obliczenia i zajmą się skomplikowanym procesem renderu graficznego. Jedyne czego potrzebujemy do uruchomienia gier na Google Stadia to połączenie internetowe o prędkości minimalnej wynoszącej 10 Mb/s a także przeglądarkę Chrome.

Cyberpunk 2077 na Google Stadia

Jeżeli nie posiadamy odpowiedniego komputera do udźwignięcia gry Cyberpunk 2077, Google Stadia może być najtańszą alternatywą. Jedyny koszt, który musimy ponieść to zakup gry na platformie Google Stadia. Odchodzi nam więc inwestycja w modernizację komputera lub nawet zakup nowego.

Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077 jest jednym z dostępnych tytułów na platformie a jego zakup nie różni się niczym od zakupu gry dla innych platform. Podobnie jak gra zakupiona na Steam, musi pozostać na Steam i nie mamy możliwości grania w nią poza platformą tak i gra na Stadię już na zawsze będzie przypisana do naszego konta w tej platformie.

Jakość Cyberpunk na Google Stadia

Jakość rozgrywki jest mocno uzależniona od naszego łącza internetowego. Czym mocniejsze, stabilniejsze i szybsze łącze posiadamy, tym nasze wrażenia będą lepsze. W minimalnej wersji musimy posiadać łącze o prędkości co najmniej 10 Mb/s, co daje nam możliwość gry w rozdzielczości 720p.

Google Stadia Pro
Źródło: stadia.google.com


Łącze o parametrach dwukrotnie lepszych, czyli minimum 20 Mb/s pozwoli nam na grę w rozdzielczości 1080p. Należy jednak pamiętać, że szybkość łącza to nie wszystko. Równie ważna jest także stabilność, która może być możliwa do osiągnięcia jedynie na przewodowym internecie szerokopasmowym. Internet LTE nawet o bardzo dobrym zasięgu i parametrach charakteryzuje się niską stabilnością, co może skutecznie uniemożliwić nam rozgrywkę na Google Stadia.

Avatar of Robert Miroszewski

Robert Miroszewski

Piszę o technologii, gadżetach a nierzadko również o grach, które ubóstwiam w wolnym czasie. Fan produktów z jabłuszkiem. Zawodowo zajmuję się zarządzaniem projektami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *