Ciekawe kanały technologiczne na polskim YouTube w 2021 roku

Polska scena YouTube rozwija się w szybkim tempie i w zasadzie co i rusz powstaje mnóstwo kanałów technologicznych. Z tej masy wyłaniają się nieliczne, które zyskują szersze zasięgi i dużą liczbę subskrypcji.

Jeżeli tak jak ja, lubisz być na bieżąco w tematach technologicznych ale też szukasz recenzji czy testów to możliwe, że Twoim źródłem wiedzy jest YouTube. To tam znajdziemy świetne kanały prowadzone przez influencerów z całego świata. O ile scena anglojęzyczna jest niezwykle bogata w ilość kanałów ale też w jakość tworzonych materiałów, o tyle materiałów tworzonych po polsku nie znajdziemy aż tak dużo. Zwłaszcza tych o wysokiej wartości merytorycznej.

Spróbowałem więc stworzyć własną listę kanałów, które z czystym sumieniem mogę polecić. Są to miejsca już bardzo popularne na YouTube albo dopiero zdobywające pierwszych fanów, jednak to co łączy te wszystkie kanały to wysoka wartość merytoryczna dla odbiorcy. Nie przedłużając zapraszam do listy.

1. Kuba Klawiter

Kuba Klawiter to prawdziwy weteran YouTube’a (ale nie tylko…), jego kanał śledzi już ponad 800k osób a niektóre materiały zdobywały ogromne zasięgi. Materiały tworzone przez Kubę charakteryzują się dość dużym poziomem ironii oraz żartu co czasami powoduje, że nie znajdziemy tam poważnego podejścia do testowanych produktów.

Kanał Kuby znajdziecie pod tym adresem.

2. Majster Pirzu

Nie ma drugiego takiego fana Xiaomi w Polsce. Pirzu to polak z technologiczne ą duszą chińczyka. Na jego kanale (który ma ponad 100k subskrypcji) znajdziecie profesjonalne recenzje smartfonów i pokrewnych gadżetów.

Kanał dostępny tu.

3. Tomek Darda

Tomek nie ma dużego kanału na YouTube z tysiącami obserwujących. Nie ma też świetnie zmontowanych i obrobionych materiałów. Ma natomiast fajne, normalne podejście do tworzonych przez siebie materiałów. Jest to też jedno z nielicznych miejsc na polskim YouTube gdzie znajdziemy dużo informacji o telefonach od Google.

Kanał Tomka znajdziecie w tym miejscu.

4. Mateusz Krawczyk

Mateusz prowadzi kanał o sprzętach Apple (dawniej Apple na YouTube) i to u niego dowiecie się najwięcej, zarówno o firmie Apple jak i o nadchodzących premierach. Od jakiegoś czasu znajdziecie tu również informacje o promocjach na sprzęty Apple w popularnych marketach.

Kanał dostępny pod tym linkiem.

5. Nieantyfan

Nieantyfan rozpoczynał jako pierwszoplanowy malkontent sprzętów Apple. Teraz rozwija swój kanał szerzej, nie ograniczając się do konkretnego producenta.

Kanał znajdziecie tutaj.

Podsumowanie

Polski YouTube ma oczywiście więcej do zaoferowania w temacie technologii i warto szukać i wspierać ulubionych twórców. A wy jakie macie ulubione kanały tech? Podzielcie się swoimi ulubieńcami w komentarzu.