Bieżnia do domu

Bieżnia do domu – jak wybrać bieżnię do 3000 zł?

Czas pandemii a dla niektórych osób również kwarantanny powoduje, że znacznie mniej się ruszamy, bieżnia do domu może to zmienić. Wiele osób pracuje zdalnie, jak nie w pełnym wymiarze to chociaż w pewnej części. Dlatego co raz mniej ruszamy się w swoim naturalnym trybie, do pracy, do autobusu, na pociąg czy nawet do restauracji.

Mniejsza liczba okazji do wysiłku fizycznego ale również realne zamknięcie sektora fitness nie musi oznaczać całkowitego braku ruchu. Dobrym wyjściem może być organizacja mini siłowni w swoim domowym zaciszu. Ale co zrobić kiedy nie mamy dodatkowego pustego pokoju, który moglibyśmy przeznaczyć na ten cel? Warto wtedy zwrócić się ku sprzętom mobilnym, które tworzone są właśnie na takie sytuacje.

Bieżnia do domu musi być składana

Wielu specjalistów i trenerów z pewnością zgodzi się ze mną, że jednym z podstawowych narzędzi, które pomogą nam w zachowaniu dobrej kondycji może być bieżnia do domu. Dzięki bieżni możemy wykonać trening cardio lub po prostu rozruszać się szybkim spacerem. Dodatkowo nowoczesne urządzenia pozwalają również na tzw. aktywną pracę przy biurku, która w wielu amerykańskich korporacjach staje się dodatkowym benefitem dla pracowników.


Aktywna praca przy biurku to możliwość pracowania, np. przy laptopie w pozycji stojącej, a konkretnie rzecz ujmując – w trakcie spacerowania. W takiej sytuacji umieszczamy bieżnię pod biurkiem, które jest dostosowane do pracy na wysokości osoby stojącej i włączamy jej prędkość na swobodny spacer. Spacerując w miejscu możemy jednocześnie pracować przed komputerem i w ten sposób ograniczać zbyt długi bezruch przy biurku.

Bieżnia do domu – na co zwrócić uwagę?

Podczas wyboru bieżni do domu, warto zwrócić uwagę na kilka aspektów technicznych oraz kilka praktycznych. Na początku musimy mieć świadomość, że sprzęt projektowany do użytku domowego charakteryzuje się znacznie niższą wytrzymałością niż te, które znajdziemy np. na siłowniach. 


Pierwszym istotnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę jest gwarancja. W przypadku sprzętów domowych gwarancja jest ograniczona i zachowuje swoją ważność jeżeli używamy bieżnię w ramach limitu ustalonego przez producenta. Dla sprzętów w niższej cenie (do 2000 zł) taki limit wynosi zazwyczaj do 5 godzin tygodniowo, co jasno sugeruje nam, że jest to sprzęt przeznaczony dla jednej osoby, która nie ćwiczy więcej niż godzinę dziennie.


Drugim istotnym aspektem jest jakość wykonania i doświadczenie producenta. Decydując się na zakup bieżni do 3000 zł warto postawić na sprzęt bez zbędnych wodotrysków czy super funkcji, co może świadczyć o tym że te podstawowe funkcje będą działały po prostu dobrze.


Jeżeli mobilność i możliwość składania bieżni stanowi dla nas ważny aspekt to warto rozejrzeć się za sprzętami miniaturyzowanymi, które sterowanie posiadają w zdalnym pilocie i dzięki temu nie posiadają wielkiego kokpitu z milionami przycisków.

Bieżnia do domu – przykładowe modele

Wśród modeli dostępnych na polskim rynku warto zwrócić uwagę na sprzęt firmy Hertz, który w najtańszych modelach może wydawać się nieco tandetny, jednak z uwagi na doświadczenie producenta może to być bardzo rozsądna propozycja. 

Bieżnia do domu marki Hertz


Do najbardziej mobilnych modeli, które umożliwiają również aktywną pracę przy biurku są modele od spółki córki Xiaomi, firmy KingSmith. Model o nazwie WalkingPad R1 Pro to bieżnia do domu, która nie posiada wysokich parametrów technicznych, jednak należy zwrócić uwagę, że jest to świetna propozycja dla osób szukających czegoś bardzo mobilnego i zajmującego niedużą ilość miejsca.

Bieżnia do domu Zipro Pacto

Ciekawą opcją jest również nowy model bieżni od firmy Zipro, który nosi oznaczenie Pacto. Jest to nowoczesna konstrukcja o dobrych parametrach, którą możemy złożyć i schować np. za drzwi. Dodatkowo bieżnia ma zbudowany moduł bluetooth, który umożliwia podłączenie urządzenia do aplikacji iConsole+.

Więcej ciekawych propozycji bieżni znajdziecie np. na Allegro.

Photo by CHUTTERSNAP on Unsplash

Avatar of Robert Miroszewski

Robert Miroszewski

Piszę o technologii, gadżetach a nierzadko również o grach, które ubóstwiam w wolnym czasie. Fan produktów z jabłuszkiem. Zawodowo zajmuję się zarządzaniem projektami.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *