Nowy flagowiec Asusa! – karta graficzna Asus TUF Gaming OC RX 6900 XT

Firma Asus zaprezentowała nowy model swojej flagowej karty graficznej o nazwie Asus TUF Gaming OC RX 6900 XT. Sprzęt ten dedykowany jest graczom, a co za tym idzie jest on z najwyższej półki jeżeli chodzi o jakość parametrów i wykonania. 

System chłodzenia 

Jedną z główną zalet tej karty jest autorski system chłodzenia. Wyposażona jest ona w radiator z kilkoma ciepłowodami. Trzy wentylatory – dwa zewnętrzne wyposażone w 11 łopatek i jeden wewnętrzny wyposażony w 13 łopatek – zajmują się one rozpraszaniem ciepła. Wymiary wentylatorów to  92 milimetry.

Najmniejszy z nich kręci się w przeciwną stronę do pozostałych dzięki czemu generują one lepszy przepływ powietrza, co w oczywisty sposób wpływa pozytywnie na działanie karty graficznej. Rozwiązanie te sprawia, że prawdopodobnie będzie ona cechować się niską temperaturą podczas pracy. Innym atutem jest to, że karta ta będzie prawie niesłyszalna podczas niskiego obciążenia komputera co zapewnia półpasywny tryb pracy, który sprawia, że układ chłodzenia uruchamia się dopiero powyżej 60°C.

Asus TUF Gaming OC RX 6900 XT – Specyfikacja

Niestety Asus nie pochwalił się jeszcze pełną specyfikacją ich nowego sprzętu, jednak co nieco już wiadomo. Karta na pewno będzie fabrycznie podkręcona, na co wskazuje dopisek „OC” w nazwie. Oprócz wyżej wymienionego systemu chłodzenia, będzie ona wyposażona w flagowy chip AMD. Złącza w jakie wyposażona jest karta to między innymi PCI Express 4.0, które służy do zasilania. Oprócz niego, jest ona również wyposażona w dwie 8-pinowe wtyczki. Do dyspozycji użytkownika oddano jedno złącze HDMI 2.1 oraz trzy złącza Display Port 1.4a. Co ciekawe zrezygnowano tutaj ze złącza USB typu C. 

Asus TUF Gaming OC RX 6900 XT

Wygląd

Konstrukcja karty Asus TUF Gaming OC RX 6900 XT jest potężna – 320 x 140 mm długości! Wygląd karty prezentuje prosty styl. Na górze, przy gniazdach zasilających producent umieścił minimalistyczne odświetlenie RGB LED, które to służy do podświetlenia logotypu TUF GAMING. 

Dostępność

Jako, że jest to autorska wersja tej karty to będzie ją cechować wyższa cena niż kart referencyjnych. Dodatkowo może wystąpić problem z jej dostępnością, przynajmniej w pierwszych partiach produktu. Szczegóły poznamy w przyszłości. Na pewno Was o tym poinformujemy.