Wczesny prototyp Apple Watch na zdjęciach

Nie często trafia się taka informacja jak wczesne prototypy słynnych produktów. Tym razem na światło dzienne wyszły zdjęcia wczesnego prototypu Apple Watch, który został dodatkowo ukryty w specjalnej obudowie.

Prototyp Apple Watch na zdjęciach

Zegarek, który możemy zobaczyć na zdjęciach to prototypowa wersja działająca w oparciu o system Pre-Watch OS 1.0. Co ciekawe, na zdjęciach widać, że system ten wygląda dokładnie tak jak wersja docelowa, którą widzimy dziś na swoich zegarkach. Jest to o tyle dziwne, że zazwyczaj na wczesnym etapie projektowania system musi nadrabiać zaległości względem powstającego sprzętu. Tutaj jak widzimy oprogramowanie jest już “uszyte na miarę” i działa w swoim docelowym kształcie. 

Nie myślcie jednak, że pierwsze wersje Apple Watch miały mieć Home Button. To co widać na zdjęciu to obudowa ochronna, która ma za zadanie chronić docelowy wygląd Apple Watch. Dzięki temu jakikolwiek przeciek, który miałby miejsce nie zawierałby ostatecznej informacji o wyglądzie zegarka i jego designie.

Zobacz również: Apple One – czy warto subskrybować?

Więcej pytań niż odpowiedzi

Największym zaskoczeniem jest jednak fakt samego wypłynięcia tej informacji na światło dzienne. Czemu Apple nie zdecydowało się zniszczyć prototypu i czemu wydostał się z laboratorium? Być może to celowy zabieg, pozwalający rzucić nieco światła na cały proces prac koncepcyjnych nad produktem.

Być może patrzymy na zdjęcia prototypu, który nie jest we wczesnej fazie a w zasadzie w wersji przedprodukcyjnej. To tłumaczyłoby gotowy interfejs użytkownika widoczny na ekranie a także ostateczny kształt ekranu.