Apple Magic Keyboard – recenzja klawiatury od Apple za 749 zł

Jeżeli zastanawiasz się, czy zakup nowej klawiatury Apple Magic Keyboard to dobry pomysł to przeczytaj moją recenzję. W tym artykule dowiesz się jakie są moje wrażenia z użytkowania Apple Magic Keyboard w wersji z polem numerycznym w kolorze gwiezdnej szarości.

Apple Magic Keyboard to klawiatura domyślnie sprzedawana razem z nowymi komputerami Mac. W zależności od wybranej opcji, mamy do dyspozycji klawiaturę w wersji bez pola numerycznego oraz z polem numerycznym. Od niedawna również Apple wprowadziło klawiatury w nowym kolorze gwiezdnej szarości. Ta, którą kupiłem dla siebie to wersja z polem numerycznym w kolorze gwiezdnej szarości.

Cechy szczególne Magic Keyboard

Apple Magic Keyboard to klawiatura o niezwykle smukłej konstrukcji. Charakteryzuje się niskim profilem i dosyć płaskim ułożeniem. Klawisze są zawieszone bardzo nisko, przez co wrażenia podczas korzystania są zbliżone do klawiatury obecnej w MacBookach. 

Klawiatura jest w wersji bezprzewodowej i kontaktuje się z komputerami Mac poprzez bluetooth – nie wymaga wkładki USB podłączanej do komputera. W środku zainstalowano akumulator wielokrotnego ładowania, który podobno jest niezwykle wydajny. Tego jednak jeszcze nie sprawdziłem, gdyż używam klawiatury od dwóch tygodni i jeszcze ani razu jej nie ładowałem. Przyjechała naładowana do 61%, w momencie gdy piszę ten artykuł stan naładowania pokazuje baterię na poziomie 54%.
Ładowanie klawiatury odbywa się poprzez dołączony do zestawu czarny kabel lightning (w wersji białej kabelek jest biały).

Klawiatura nie posiada podświetlania klawiszy, za to znajdziemy na niej wszystkie przydatne klawisze do sterowania Mac’iem, np. sterowanie głośnością, jasnością ekranu czy sterowanie muzyką.

Wrażenia z użytkowania

Moje wcześniejsze doświadczenia z klawiaturami Apple zazwyczaj odnosiły się do mniejszych wersji, bez pola numerycznego. Tutaj klawiatura jest wyraźnie większa, mam też wrażenie, że same klawisze też są od siebie nieco bardziej oddalone. 

Szybki podgląd klawiatury od Apple

W przypadku języka polskiego, gdzie często musimy używać klawisza option do włączenia polskiego znaku jest nieco mniej poręcznie niż przy mniejszej wersji klawiatury. Prawy przycisk option jest trochę za bardzo na prawo przesunięty, przez co często zdarza mi się omyłkowo wciskać klawisz Command. Być może jest to kwestia przyzwyczajenia.

Ujmując jednak całość wrażeń z korzystania z tej klawiatury muszę wystawić wysoką notę. Pisanie na tej klawiaturze, reakcja i dźwięki klawiszy są bardzo dobre. Czuć pod palcami, że korzystamy z bardzo zwartej i dobrze wyregulowanej konstrukcji. 

Cena Apple Magic Keyboard

Cena, jak na produkty Apple przystało nie jest zachęcająca, bowiem za wersję w kolorze gwiezdnej szarości z polem numerycznym musimy zapłacić w oficjalnym sklepie Apple aż 749 zł. Na Allegro uda się czasami znaleźć taniej, np. lekko używaną. Nie bójmy się takich zakupów. W tym sprzęcie nie ma się co zepsuć i jeżeli same klawisze nie zostały zalane lepiącym się soczkiem malinowym to może być to dobra i opłacalna decyzja.

Apple Magic Keyboard

Czy to jest klawiatura dla mnie?

Nie wykluczone, że konstrukcja klawiatury od Apple nie koniecznie będzie należeć do Twojej ulubionej. Przed zakupem można odwiedzić np. iSpot i sprawdzić na własnych palcach czy będzie to dla nas wygodna inwestycja. Niemniej należy mieć świadomość, że jest to sprzęt wysokiej jakości, który może nam posłużyć na lata ciężkiej pracy.