Aparat Samsung Galaxy S21 Ultra posiada ulepszony 50-krotny zoom i matrycę 108 MP!

Za nieco ponad dwa tygodnie na konferencji Unpacked powinniśmy zobaczyć nowe smartfony z linii Galaxy S, a także słuchawki Galaxy Buds Pro. Naturalnie, największe emocje wzbudza największy model Ultra. Dziś, przyjrzymy się plotkom oraz przeciekom opisującym aparat Samsung Galaxy S21 Ultra! Informacje, jakie w ostatnim czasie do nas docierały, wskazują na potężną specyfikację jednostki! 

Aparat Samsung Galaxy S21 Ultra wyposażony będzie w sześć obiektywów!

Topowy model, który ma zostać zaprezentowany 14 stycznia, wyposażony będzie w imponującą ilość 6 obiektywów!

Szerokokątny obiektyw — o rozdzielczości 108 megapikseli, przysłonie f/1.8. Rozmiar matrycy wyniesie 1/1.33” co powinno zagwarantować o 12% lepszą światłoczułość niż poprzednik. Oczywiście, ujrzymy tu optyczną stabilizację obrazu. 

Ultraszerokokątny obiektyw — o rozdzielczości 12 megapikseli i sensorze IMX563, dostarczanym przez Sony. Przysłona wyniesie f/2.2 a kąt widzenia będzie równy 120 stopniom. 

Teleobiektyw z 3-krotnym zoomem optycznym — o rozdzielczości 10 megapikseli i przysłonie f/2.4. Obiektyw posiadać będzie optyczną stabilizację obrazu.

Teleobiektyw z 10-krotnym zoomem optycznym i mechanizmem peryskopowym — o rozdzielczości 10 megapikseli i przysłonie f/4.9, a także optycznej stabilizacji obrazu

Ponadto, aparat Samsung Galaxy S21 Ultra posiadać będzie Dodatkowy obiektyw, odpowiedzialny za laserowy autofokus oraz Przedni obiektyw — o rozdzielczości 40 megapikseli. 

Aparat samsung galaxy s21 ultra oraz przód urządzenia na renderach
źródło: nl.letsgodigital.com

W tym miejscu należy podkreślić, że wzorem modelu Note 20 Ultra, główny aparat Samsung Galaxy S21 Ultra będzie wykonywać fotografie w rozdzielczości 12 mega pikseli. Ogromna, 108-megapikselowa matryca umożliwi uzyskanie wyjątkowej ostrości oraz jakości obrazu poprzez natychmiastowe łączenie 9 pikseli w jeden w momencie wykonywania fotografii. 

Peryskopowy, kosmiczny zoom

Teleobiektyw, umożliwiający zoom optyczny do 10x wzorem Galaxy S20 Ultra i Note 20 Ultra posiadać będzie mechanizm peryskopowy — dzięki czemu nowy flagowiec będzie w stanie przybliżyć obraz do 50, lub nawet 100 razy!! 

Wyciek, który widać na tweecie powyżej, wskazuje na znaczną poprawę względem poprzedniej generacji. Jedno jest pewne, aparat Samsung Galaxy S21 Ultra będzie jednym z najlepszych, jeśli nie najlepszym aparatem dostępnym na rynku. 

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o nowym flagowcu Samsunga, zapraszam tutaj.

Źródło: 12345 Photo by Thai Nguyen on Unsplash